Prohlášení o přístupnosti - Handicap Zlín


Prohlášení o přístupnosti

Internetové stránky splňují požadavky podle zákona č. 99/2019 Sb. (Zákon o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací).

Webové stránky jsou navrženy a vytvořeny dle současných standardů se zřetelem na maximální přístupnost obsahu.

Uvedený web splňuje požadavky dle paragrafu 4 a 5 zákona č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a jsou pro své uživatele vnímatelné, ovladatelné a srozumitelné na základě směrnice 2016/2102.

Struktura a režim webu je zcela responsivní. Web je dostupný pro desktopy, mobilní telefony a tablety, stejně jako pro alternativní prohlížeče a pro osoby se specifickými potřebami. Texty je možné zvětšit nebo zmenšit pomocí standardních nebo systémových nástrojů prohlížeče.

Kód stránek je vytvořen v souladu s normou HTML 5, pomocí kaskádových stylů CSS a JavaScriptu.

Informace prezentované v jiných formátech

Naše webová prezentace nabízí data i v podobě dokumentů následujících formátů doc, docx, xls, xlsx a pdf, a to zejména z důvodů, že obsahují typografické prvky a formátování, které webový formát html nepodporuje. Může se rovněž stát, že výše uvedené formáty dokumentů jsou příliš velké, proto doporučujeme jejich stažení. Dokumenty ve formátu doc, docx a pdf jsou také vhodnější pro tisk. K prohlížení těchto dokumentů je možné na internetu zdarma stáhnout Word Viewer a Acrobat Reader. Některé prohlížeče již v současné době umožňují prohlížení výše uvedených formátů dokumentů.


 

Kontakt na webmastera:

V případě nejasností nebo problémů při zobrazovaní těchto stránek napište, prosím, na e-mail handicap@handicap.cz.