Půjčovna kompenzačních pomůcek - Handicap Zlín


Půjčovna kompenzačních pomůcek

    


Ocitli jste se v situaci, že se vám vrací člen rodiny z nemocnice domů nebo je čerstvě po úraze, a vy ještě nemáte doma k dispozici pomůcky pro zabezpečení jeho péče?
Nebo máte svou běžně užívanou kompenzační pomůcku poškozenou?
Potřebujete převézt někoho, kdo hůř chodí, třeba jen jednorázově například dopoledne k lékaři nebo přes víkend po ZOO a nemáte na čem?
Nebo si chcete některou pomůcku jen vyzkoušet, abyste zjistili, že je to "to pravé ořechové", než si ji koupíte (nebo opatříte přes pojišťovnu)?

Pro každou z těchto situací máme řešení. Obraťte se na nás, rádi vám u nás zapůjčíme ortopedické vozíky anebo některou z dalších kompenzačních pomůcek.

Postup „jak na to"

Níže uvádíme nabídku, ze které si lze pomůcky vybírat. V případě zájmu o vypůjčení pomůcky, Vám doporučujeme kontaktovat nás předem, a to telefonicky na číslech 577 211 475, příp. 603 385 392. Společně domluvíme termín předání pomůcky, nebo předejme Vaší marné cestě, pokud zvolená pomůcka aktuálně není k dispozici. Předání pomůcky je možné ve všední dny v době 8,00 - 15,00 hodin a místem předání sídlo spolku (Padělky VI 1367, Zlín). Výpůjčka je bezplatná, kauci nevybíráme. Při předání dochází k sepsání výpůjčního listu. Upřednostňujeme krátkodobé výpůjčky (do 1 měsíce), příp. lze dohodnout jejich prodloužení. Čas a místo pro vrácení pomůcky jsou tytéž jako při zapůjčení. Před samotným vracením zapůjčených kompenzačních pomůcek nás prosím telefonicky kontaktuje. 

Podmínky výpůjčky

Seznámíme vás se stavem kompenzační pomůcky, se způsobem užívání a manipulací s ní. Jako půjčující se písemně zavážete používat pomůcku maximálně šetrně a převezmete odpovědnost za případné poškození zapůjčeného předmětu, jeho poničení, ztrátu a odcizení. V takových případech budete povinni uhradit vzniklou škodu v plném rozsahu. Vypůjčitel se také zavazuje vrátit předmět výpůjčky do dne uvedeném ve výpůjčním listě. V případě nevrácení předmětu výpůjčky ve stanovené lhůtě je půjčující oprávněn požadovat po vypůjčiteli úhradu smluvní pokuty ve výši 200 Kč za každý den prodlení.

Co si u nás lze vypůjčit

 • Ortopedický vozík mechanický - pro dospělé (8 ks)
 • Ortopedický vozík mechanický - pro mládež/dítě (2 ks)
 • Chodítko podloketní - vysoké, na kolečkách (3ks)
 • Chodítko kloubové, skládací (3 ks)
 • Chodítko čtyřkolové odlehčené (1 ks)
 • Nájezdové ližiny - výsuvné, přenosné, délka 1 - 2 m (2 páry)
 • Toaletní židle - klozetová, výškově nastavitelná (4 ks)
 • Francouzské berle (6 párů), klasické berle podpažní (3 páry)
 • Sedačka do vany (4 ks)
 • Židle do sprchy (1 ks)
 • Mobilní WC - chemické (1 ks)
 • Stolní "rotoped" (1 ks)

Ilustrační foto

Zvětšit

Mechanický vozík

Zvětšit

Chodítko podloketní

Zvětšit

Chodítko kloubové

Zvětšit

Chodítko čtyřkolové

Zvětšit

Toaletní židle

Zvětšit

Teleskopické ližiny

Zvětšit

Sedačka do vany

Zvětšit

Sedačka do vany II

Zvětšit

Židle do sprchy

Zvětšit

Mini rotoped