Zimní olympiáda v KoRejvice - Handicap Zlín
Nacházíte se: Nástěnka / Zimní pobyty

Zimní olympiáda v KoRejvice

14. 3. 2018

Právě probíhají zimní olympijské hry v Jižní Koreji, tak proč tam nebýt taky

 

S takovou pohádkovou nadílkou sněhu, která nám prvním dnem příjezdu napadala, nešlo ani nic jiného uspořádat, než zimní olympiádu. Vítejte ve vizovické Revice, tedy KoRejvice. Povídání o letošním "Zimáku" necháváme na jednom z táborových účastníků - bez korektur, možná bez nějaké té čárky mezi větami, ale o to vyzní popis týdne z posledního zimního pobytu našeho Klubu dětí a mládeže autentičtěji.

Bylo spousta sněhu, klouzalo to, vybalili jsme si a ve velkém sále probíhala seznamovačka. Moc jsem se na všechny těšil, protože už dřív jsem jel s Handicapem na letní tábor. V sobotu jsme vstali a šli se najíst, převlékli se do oteplovaček a šli jezdit na saních a bobech, taky jsme se koulovali. Dozvěděli jsme se, že začínají olympijské hry a že se rozdělíme do třech národů. Vymysleli jsme si tři země Revikanda, Kofolov a Eskymánie, udělali si vlajky a s nimi venku udělali zahájení olympiády. Přenášeli jsme olympijský oheň jako štafetu, taky přišel maskot Tygřík a dělali jsme sliby závodníků. Pak byly závody na saních a na bobech a dostávali jsme medaile zlatou stříbrnou a bronzovou.  V noci zase padal sníh, takže jsme zase jezdili teď na jiném ještě větším svahu. Zase jsme dělali blbosti a pak jsme všichni dělali jako olympijskou soutěž sněhuláky na výšku. Pak byla disciplína biatlon a jsme stříleli z opravdické vzduchovky. Taky si vzpomínám na to, jak jsme hráli hokej na obrovském stole a pak currling. Za všechno jsme dostávali medaile. V pondělí jsme vstaly a oblekli a přišli jsme na super obří slalom. Pak jsme se pořádně zapotili u sněžného póla s obrovským balonem. Taky byla večer diskoška. Poslední den jsme měli ceremoniál a stupně vítězů s diplomy a taky medailemi pro všechny. I vedoucí dostali. Na oběd bylo jídlo sladké knedlíky. Děkuji za všechno, jak jste se o  nás starali a vymýšleli pro nás ty aktivity a olympiádu, děkujeme za ten nejlepší zimní  tábor. A doufám  že na Koňském táboře budeme všichni, už se nemůžu dočkat až  pojedu na koních.
Daniel Sedláček     

Prožili jsme nezapomenutelný týden plný řádění na sněhu a her. Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří pro účastníky akce chystali program, kteří je tahali do kopců namísto vleku, kteří je x-krát denně převlékali do suchého :) bavili je, zpívali s nimi, tancovali na diskotéce, poskytovali potřebnou osobní asistenci atd. Tonymu Sedláčkovi, Lucii Štěbrové, Fanymu Štěbrovi , Míši Slováčkové, Jirkovi Weinhönigovi, Tomíkovi Seiferovi, Hance Vlčkové, Elišce Marcaníkové, Romance Tygříkovi Morávkové, Barunce Chudárkové a speciálně Lidušce Sedláčkové. Děkujeme také hlavním podporovatelům akce, zejména společnostem Remaq, s.r.o. a TRIMILL, a.s.

Díky tomu všemu mohl každý z olympioniků vystoupat na stupně vítězů, a s medailí na krku zažít ten krásný pocit šampióna (který mnozí z nás ještě nikdy nezažili)...

Fotogalerii z olympiády najdete na našem facebooku ZDE

 

Zvětšit