ROKobraní - Handicap Zlín
Nacházíte se: Nástěnka / Zimní pobyty

ROKobraní

17. 3. 2015

Jak se dá prožít rok prázdnin během týdne


Nepřáli jste si někdy prožít „dva roky prázdnin“? No, mně se to skoro poštěstilo. Pravda, byl to jen rok jeden, ale za to ve společnosti mých velkých kamarádů z Handicapu… A to vydá za dva :-)  Šlo o zimní prázdniny, kdy jsme se ve Vizovicích stihli proletět jarem, létem, podzimem i zimou. Pouštěním papírových vlaštovek jsme oslavili příchod jara. Jedna vlaštovka jaro nedělá, ale hejno handicapáckých vlaštovek už to dokázalo. Úspěšně jsme se vyhnuli přízemním mrazíkům a zasadili nějaké ty kytičky, pak jsme vytáhli hliněnky a utkali se při kuličkiádě.

Veselou cestu autobusem na výletě do Luhačovic doplňuje rachot řehtaček a svištění tatarů vzduchem (teda, nejenom vzduchem :-)  Jakmile vystupujeme z autobusu, už nás naši milovaní vedoucí natírají opalovacími krémy a společně nafukujeme plavací kola a kruhy - protože udeřilo léto. Naše kroky vedly jasným směrem – na plovárnu užít si koupání a vodních her. Na bezpečí dohlížela a o zábavu se starala také naše stylová Pobřežní hlídka. Následoval klasický výletní řízek mezi chleby, pak procházka po kolonádě, posezení v cukrárně… K létu také patří beach volejbal a jiné plážové sporty. Ty jsme taktéž nevynechali – využili jsme písek na prostranství přímo na Lázeňském náměstí (aspoň měli lázeňští hosté o zábavu postaráno).  Zlatou tečku za létem udělal po letním kině další tradiční letní program, hudební festival - Vizovické Trnkobraní!

To už ale přichází podzim. Nejdřív pouštíme draky, pak vykopáváme brambory, pak bráníme vinohrad před dotěrnými špačky, stíháme vinobraní i pravý „Košt“. Pravda, víno jsme nekoštovali, ale pochutiny to byly neméně zajímavé (kečup, ocet, pepřová voda…). A co večer? Všude svíčky, masky a pavučiny – alias stezka odvahy v podobě Halloweenu.
V zimě jsme se navlekli do dresů a běhali a stříleli při biatlonu, potom taky při hokeji, pak jsme se potkali s Valentýnem, taky Mikulášem, Třemi králi, i Mrazíkem. Zimu jsme zakončili pořádnou silvestrovskou oslavou a úspěšně tak oslavili příchod nového roku! :-)
Samozřejmě jsme toho stihli daleko více (oslavy narozenin úplně všech, zpívání při kytaře, vyrábění atd.), ale to byste tento článek možná ani nedočetli, pokud bych měla vzpomenout vše.
Každopádně to byl moc fajn rok! A já děkuji všem, kdo jste tam byli!

Barbora (Elsa) Vyoralová

Děkujeme všem, kdo jste ten krásně barevný rok pro naše děti a mládežníky připravili: Romance Morávkové, Terezce Navláčilové, Tonymu Sedláčkovi, Míši Slováčkové, Lucince Strojilové, Fanymu Štěbrovi, Jirkovi Weinhönigovi, Kristýnce Zábojníkové, Majklovi Zubíkovi a Barunce Chudárkové. A zvlášť děkujeme hlavní programové organizátorce akce Lidušce Sedláčkové!
 

 

Zvětšit