Paraparáda 2008 - Handicap Zlín
Nacházíte se: Nástěnka / Další akce klubu

Paraparáda 2008

7. 12. 2008

Tentokrát povalašsku

Na jednu startovní čáru opět postavili studenti FMK UTB ve Zlíně a o.s. „HANDICAP(?)“ Zlín zdánlivě neměřitelné soupeře. Již tradiční akce Paraparáda (tentokrát po valašsku) opět trochu zamíchala dvěma světy. Dne 7.12.2008 se v hale Střední průmyslové školy ve Zlíně utkali v soutěžních disciplínách na ortopedických vozících lidé se zdravotním handicapem z různých zlínských organizací spolu se zdravými účastníky.

Tento happening měl za úkol opět trochu bourat bariéry. Soutěžní disciplíny museli závodníci absolvovat nejen na vozících ale třeba i se zavázanýma očima, aby tak mohli zdraví účastníci lépe pochopit s jakými nesnázemi se musejí někteří jejich soupeři v běžném životě potýkat.

Letošní už šestý ročník dostal valašský kabát – soutěžilo se v disciplínách jako „zabijačka“, „příprava jitrnice“, „sklízíme trnky na slivovicu“ apod.

Paraparáda opět prověřila chrabrost zlínských policistů a šikovnost hasičů, rychlost vozíčkářů, bujnost fantazie úředníků, odvahu nevidomých i umění vysokoškolských pedagogů. Po pěti letech poprvé zvítězili nikoli „profesionální“ vozíčkáři, ale zástupci Zlínského kraje. Gratulujeme! Obdiv si zaslouží i zástupci našeho „HANDICAPu“, kteří letos obsadili krásné bronzové místo – a to ve složení Martinka Sedláčková, Liduška Sedláčková, Radek Trlica a Karel Vondráček.

 

Zvětšit