...na Lipno! - Handicap Zlín
Nacházíte se: Nástěnka / Zájezdy

...na Lipno!

23. 7. 2013

Na raftech, bobové dráze, lanovkou, korunami stromů...


Jako „zasloužilý spisovatel“ jsem byl požádán, abych sestavil papyrus o putování karavany Handicapu za krásami jižních Čech, zvláště Lipenska. Doteď jsem nevěřil, že se dají zdolat takříkajíc „se vším všudy“ i na vozících… Během trochu delší cesty vlakem měli přítomní nováčci dost času na to, aby zapadli. Letos to byla totiž obvzlášť adventura, neb jsme přesedali v Praze a pak ještě 4x po trase kvůli výlukám na železnicích...

Zpočátku jsme pobyt trávili zkoumáním okolí našeho ubytování – Chaty Lanovka - ležící přímo u přehrady Lipno. Nejdříve jsme prošli cyklostezku k hrázi vodního díla, kde jsme zhlédli dokument o vodním hospodářství, elektrárně a vltavské kaskádě. Jindy jsme se po Lipně projeli vlastnoručně řízeným motorovým člunem, poté taky přívozem (a svezli jsme i našeho Forda), vystoupali mnohonásobně na bobovou dráhu, abychom si to rychlostí i 40 km/hodinu frčeli nadšeně dolů… Taky jsme osedlali lanovku a vyvezli se do oblak - na Stezku korunami stromů, kde Marťovi přese všechnu snahu propadla síťovým chodníčkem jeho bílá hůl. Naštěstí ji Mira našel dole ve křoví. Za drobného kuropění a s nádhernou duhou na obzoru jsme vylezli na spirálovitou rozhlednu stezky a kochali se výjimečným rozhledem.

Mezi dalekonosné výlety patřila cesta do Českého Krumlova, krásného to městečka a jindy zase do Vyššího Brodu, odkud jsme vyráželi na 10ti kilometrovou plavbu na raftech. Pěkně nám ji zpestřily hned tři jezy a taky úseky divoké vody.

Navštívili jsme i LEGO výstavu miniatur různých památek z celého světa a technických zajímavostí. V příjemném okolí Chaty Lanovka jsme jezdili na elektrokolech, tandemových kolech, na kolech s přívěsným vozíkem, což ocenila zejména Gabča. Zavítali jsme i na Markétskou pouť, kde jsme uspokojili své nákupní vášně, vyblbli jsme se v aquaparku, také jsme vyzkoušeli na vlastní kůži fungování Schwarzenberského kanálu, po němž je možno plavit nejen dříví, ale i slepecké hole... no a pobyt zakončili diskotékou v podání DJ Majky.

Poslední den jsme hodnotili, předávali diplomy, tleskali, slzeli a povídali, abychom se pak rychle přesunuli na nádraží a přes Prahu se vydali na cestu domů, plnou vzpomínání, chechotu, Bobových kratochvílí a jiných šprťouchlat až do Otrokovic.

Lukáš Velbloud Vyoral

---

Skončila v pořadí osmá týdenní výprava do neznáma našich mládežníků. Velké poděkování posíláme všem podporovatelům klubu, zvláště pak hlavním partnerům akce - společnosti HP TRONIC, spol. s r.o. a Sociálnímu fondu statutárního města Zlína.

Děkujeme všem zúčastněným dobrovolníkům, kteří pomáhali "ve dne v noci" a svým nasazením a ochotou se postarali o další nezapomenutelnou akci.

Děkujeme paní Zuzaně Kolářové, manažerce projektu Lipno bez bariér za veškerou ochotu a zprostředkování řady atrakcí na Lipně, které tak mohli využít i účastníci zájezdu s nejtěžším zdravotním postižením.

Děkujeme i panu Radkovi Pivničkovi a vodáckým instruktorům z agentury Inge-Outdoor za poskytnutý servis pro bezpečné zvládnutí nejnáročnější části akce - jízdy na raftech po Vltavě!               

 

Videoklip ze zájezdu Na Lipno! na You Tube - ZDE

 

Zvětšit