Koně 2022 - Handicap Zlín
Nacházíte se: Nástěnka / Koně

Koně 2022

31. 5. 2022

Handicap Zlín v sedle

 

Kam stáda koní pást se chodí,
kde hříbě skáče vesele,
tam radost se a láska rodí,
tam nechybějí přátelé,,,

My zahlédli hřívy a zaslechli cval,
my stále šli na nimi a každý se nám smál,
nám sláma z bot kouká a v kapsách seno máme,
však pohled ze sedla je to nejhezčí, co známe.

----

Handicap Zlín byl opět v sedle, po dvou letech covidových omezení jsme konečně vyjeli na jednu z nejtradičnějších jarních akcí Handicapu. Tentokrát jsme poslední květnový týden strávili koním nejblíž jak to jen šlo, stáje totiž stály přímo v místě ubytování. Kde? Premiérově jsme využili azyl a možností v Hanáckém dvoře v Polkovicích. A výsledné hodnocení akce? Pět hvězdiček z pěti.

První hvězdička je za koně - nejenže jsme každý den na nich jezdili, koníky hřebelcovali a česali jim hřívy, nejnže jsme jim čistili kopyta a hráli u koní spoustu cílených hrátek a aktivit, ale my koním i uklízeli stáje, vozili kolečka s hnojem a krmením, dolívali koním vodu. A věřte nebo ne, o kolečka i vidle se koňáci tahali.

Druhá hvězdička je za bydlení a jídlo - do schodů jsme pravda museli vozíčkářům pomoc a vynést je, ale jinak jsme si žili v Hanáckém dvoře jako doma. Jídlo bylo skvělé, personál milý, takže super.

Třetí hvězda byla udělena za mimokoňské možnosti - ocenili jsme hlavně hopačky, a hlavně tělocvičnu s pink-ponkovým stolem a s lezeckou stěnou. I přes rozpaky na úvod, zda do toho "mám nebo nemám jít", se nahoru dostali nakonec skoro všichni (byť třebaže s větší nebo menší dopomocí jističů u lan a pod stěnou). I jinak jsme se nenudili - nemohli jsme si odpustit pobytové "klasiky" jako bocciu, táborák, Bingo, kytaru, korálky, cvičení, vyrábění či promítání.

Čtvrtá hvězda je za zvládnutí všech cest auty, vlaky a autobusy na místo konání a zpět, ale hlavně i během pohodového výletu na Tovačovský zámek. Prosšli jsme si překvapivě působivý zámecký okruh, zkoukli jeho Spanilou věž, vyjedli místní cukrárnu od zmzliny, zahráli divadlo v místním amfiteátru...

A pátá hvězda přísluší nám všem za pohodovou atmosféru, která zde opět panovala, za to že všechno klaplo, a že máme tak skvělé vedoucí a asistenty, kteří jdou do všeho s energií a radostí. Speciální ocenění zaslouží za nachozené "stovky mil" vedle koní při doprovázení koňáků: Letos jimi byli:  Liduška Weinhönigová, Jiří Weinhönig, František Štěbra, Kristýnka Foltýnová, Tomáš Baxa, Michal Zubík, Jana Masaryková, Tony Sedláček, Barunka Chudárková, Miroslav Galia, Káťa Chudárková a Kája Komínová.

 

Děkujeme našim podporovatelům činnosti, a zvlášť Zlínskému kraji, který z Programu na podporu sociálně zdravotních aktivit podpořil tuto akci Handicap Zlín v sedle finanční dotací

-------------------------------------------------------
Fotogalerii z akce najdete nanašem FB - ZDE
 

Zvětšit