Koně 2018 - Handicap Zlín
Nacházíte se: Nástěnka / Koně

Koně 2018

30. 5. 2018

Handicap byl opět v sedle, doslova, během týdne v Mohelnici

 

Po loňské dobré zkušenosti jsme vyrazili na hiporehabilitační pobyt opět do Mohelnice, a jak jinak než vlakem! Ubytovaní jsme byli v Morava Campu (nebojte, nikoli ve stanech, ale v pohodových pokojích místního motelu) a o ozdravné ježdění na koních se staraly profesionální pracovnice střediska Ryzáček v nedaleké vesničce Vyšehorky. Tam jsme každodenně přejížděli na několikrát našim Fordem a nutno říct, že koníky tam mají opravdu neuvěřitelně trpělivé.

Než jsme se ale dostali k samotnému ježdění, museli jsme si jízdu na koňském hřbetě řádně zasloužit, tedy přesněji „odpracovat“. Ve skupinkách po cca čtyřech jsme bez rozdílu jeden jako druhý museli každý koníka vyčistit kartáčem a vyhřebelcovat, vyčesat mu hřívu, vyčistit aspoň jedno kopyto; pak jsme koníky vodili, procházeli s nimi různě upravené trasu (nemusím zdůrazňovat, že jsme si je předtím museli podle instrukcí vedoucích sami vystavět), několikrát jsme museli prokázat, že známe názvy všech částí těla koníků. A teprve pak jsme mohli jezdit. Ale nevozili jsme se jen tak dokolečka, ale zastavovali jsme na paletách, které stály v cestě, projížděli slalom, zkoušeli jezdit se zavřenýma očima, zvedali jsme předměty z barelů při cestě a zažili mnoho dalších cvičení…

Koníci byli připravení dokonce tak dobře, že jsme nad nimi hráli „přehazku“ s míčem anebo jindy pod nimi hráli „prohazovanou“. Skutečná zkouška společné souhry nastala, když jsme dostali za úkol ve skupině cca 10 mládežníků přemístit koníka z jednoho bodu jízdárny do druhého, a to bez dotyku koně a bez našeho hlasitého mluvení. Na konci jsme nechápali, že se nám to v každé skupině podařilo.

Na týdenní pobyt nejezdíme samozřejmě jen za koníky, ale stihneme společně i další program. Letos jsme navštívili bazén v Olomouci, také jsme si zahráli profi-bowling, utkali se v boccie, florbalu, užili si večer při bingu, při promítání, u kytar a táboráku nebo na diskotéce, která nesmí chybět na konci žádné akce Handicapu; prostě paráda!

Díky všem, kdo jste napomohli k tomu, aby nám bylo po celý týden tak dobře!

Kačenka Chudárková

----------------------------
Pořadatel akce děkuje finančním partnerům Klubu dětí a mládeže - viz sekce Partneři 2018, zejména Zlínskému kraji za poskytnutou finanční dotaci a dále Pekárně VEKA ze Štípy za pečivo na svačiny a Karlovi Vondráčkovi za převoz věcí na akci a zpět.

Děkujeme všem z Ryzáčku, z.s. a všem našim šikovným asistentům - Lidušce Sedláčkové, Fanymu a Lucii Štěbrovým, Tošovi a Marušce Baxovým, Tonymu Sedláčkovi, Elišce Marcaníkové, Aleši a Barunce Chudárkovým, Kristýnce Zábojníkové a Jirkovi Weinhönigovi!  

Děkujeme našim podporovatelům činnosti a zvlášť Zlínskému kraji, který z Programu na podporu sociálně zdravotních aktivit podpořil tuto akci Handicap Zlín v sedle finanční dotací

-------------------------------------------------------

Fotogalerii z akce najdete na našem FB - ZDE

 

Zvětšit