Koně 2001 - Handicap Zlín
Nacházíte se: Nástěnka / Koně

Koně 2001

22. 6. 2001

Koryčanská klasika

 

Kopyta bouchají, podkovy cinkají, stáje voní... No jasně! Koryčanští koníci jsou po roce opět připraveni na naši návštěvu.

Do autobusu nastoupila spousta starých ostřílených koňáků, ale i nové neznámé tváře. Rodiče se s přáním pěkného pobytu rozloučili se svými ratolestmi, pac a pusu a mohlo se vyrazit vstříc novým zážitkům. A že jich bylo. Hned při příjezdu jsme zjistili, že Freďák, nejvyšší koňák nezahálí a vše spolu s ostatními opravuje a přizpůsobuje k lepšímu pobytu tady. Po počátečním okoukávání dostal každý svůj pokoj a postýlku.

Na druhý den se všichni ohromně těšili, neboť se šlo "rajtovat" (jezdit) na koníčkách. I ti, co se báli těchto krásných tvorů, strach překonali a všichni měli možnost vidět svět ze hřbetu koně. Všechno proběhlo v pořádku. Naše rajtování samozřejmě vyplňovaly drobné hry a hrátky, ale i větší soutěže a programy, jako např. "DO-MA-XI" , při kterém nás obšťastnil svou návštěvou známý zpěvák Martin Maxa, neodolatelná byla i Sabinka Laurinová a Pavlík Trávníček, kteří zajišťovali úsměv na rtu po celou dobu večera. Osobně jsme se také setkali s Vladimírou Čechovou, která skvěle uvedla soutěž "TAJEMSTVÍ KOňÁCKÉHO MILIONÁŘE". Nezapomenutelná je ale taky šipkovaná, nebo klasická soutěž v pojídání koryčanské vánočky.

Nechyběla ani návštěva stájí, kde jsme nakrmili mlsné koníky. ajednou se ale týden přehoupl a ve čtvrtek večer se všichni těšili na hřejivé plamínky táboráku, voňavé špekáčky, kytárku a skvělou diskotéku, na které to teprve nabíralo ty správné obrátky. Po rozdání diplomů a mini dárečků každý tušil, že se už zítra budeme muset rozloučit s tímto kouzelným místem, Málokomu se chtělo domů, ale naposledy jsme zamávali koníkům a frr domů. Ve Zlíně na nás opět čekali natěšení rodičové. Některým dětem se tak nechtělo, že dokonce ukápla i nějaká slzička. Všichni jsem se ale nakonec rozloučili s úsměvem na tváři a s dobrým pocitem, že příště zas...

Jana Kochtová

 

Zvětšit