Doba ledová, díl 5. - Handicap Zlín
Nacházíte se: Nástěnka / Zimní pobyty

Doba ledová, díl 5.

14. 3. 2013

Díl, který ještě nebyl natočenýI tento rok se konal náš zimní tábor. Penzion na vizovické Revice praskal ve švech, kolik nás přijelo. Přivítaly nás hezké pokojíky, všude teplo, v jídelně hořící krb a hlavně všude úplně bílo. Sníh padal a padal, že už jen vyjet auty k penzionu znamenalo malou školu smyku. Sotva jsme se stihli ubytovat a seznámit se, jdeme promítat něco stylového - film "Doba ledová 4".

Kdo nás zná, ví, že to nebylo jen tak. Ráno nato navazujeme premiérovým dílem této veselé ságy, naší vlastní Dobu ledovou 5 – NA ŽIVO! O tom, že ´doba ledová je doba ledová´, jsme se mohli přesvědčit hned na vlastní kůži. Stále hustě - a když říkám hustě, tak myslím hustě – sněžilo, takže hurá ven bobovat, sáňkovat, koulovat se, stavět sněhuláky, zkrátka prověřit naše sněhule a kombinézy a věnovat se všemožným zimním radovánkám.

Ale to nebylo všechno. Překvapením nám bylo setkání s Veverčákem (úplně stejným jako z toho včerejšího filmu), který naříkal a hledal svůj ztracený ořech. Poprosil nás, jestli mu ho pomůžeme najít a jelikož byl velice smutný, rozhodli jsme se mu pomoct.  Lov na ořechy začal. Už už jsme si mysleli, že jsme ho nalezli, když se ukázalo, že si z nás někdo dělá srandu. Domnělý ořech byla pouze dobře nekamuflovaná koule sněhu. K velkému smutku Veverčáka jsme se šli všichni usušit a nabrat síly na oběd. Tímto naše dobrodružství ale zdaleka neskončila…  Hned odpoledne jsme se setkali se Škodíky, kteří si z nás dopoledne vystřelili. Tentokrát měli oříšky, ale nechtěli nám je dát, leda bychom je vyhráli v soutěžích. „Mrazivá výzva“ nás prověřila, zocelila ale i pobavila. Jenže Škodíci byli věrní svému jménu a opět mazaně zmizeli - i s ořechy.

Ráno nás navštívil Veverčák, že našel skrýš Vakoveverek, které mají jeho ořechy a že prý ví, jak na ně. Vydali jsme se jim vstříc navzdory ustupujícímu ledu a mokrému sněhu, abychom se s nimi utkali. Sněhové koule svištěly vzduchem, „mydlili jsme se s nimi hlava nehlava, obleva neobleva“. Jednu chvíli už to vypadalo, že aspoň jeden ořech získáme… Ale Vakoveverky byly silnější a my úplně mokří, takže honem ke krbu. Odpoledne jsme malovali každý jeden kus velkého leporela (do jedné soutěže  - možná budeme v české knize rekordů, ale o tom jindy), hráli jsme nejrůznější stolní hry a hrátky, zpívali u kytar. Jeden z účastníků tábora Ondra nám předvedl svého nového koníčka – myslivecké vábničky, kterými zpodobňoval zvuky lesní zvěře. Dalším jeho vystoupením bylo originální loutkové divadlo Spejbla a Hurvínka.

Následující den jsme začali „sněhotvorbou“. Ze sněhu jsme modelovali, vodovkami domalovávali a různě zdobili Lenochody – co kus to opravdu originál. Pak opět přišel Veverčák tentokrát s nápadem jak a kde sehnat kouzelný pytel, ze kterého by se mu ořechy už nikdy neztratily. Mělo to drobný háček, tuto kouzelnou moc střežil obrovský Mamut. Naštěstí jsme vynalézaví a odhodlaní dotáhnout vše do konce, a tak jsme Mamuta během odpoledne postupně překonali, kouzelnou sílu získali a pytel na ořechy byl náš. Ještě zbývala poslední zkouška, tentokrát „poslepu“ projít stezku a ořechy donést do kouzelného pytle. Veverčák byl tak unešený, že ořechy sbalil a celý šťastný zmizel. Trochu nás zamrzelo, že se ani pořádně nerozloučil, ale nikdo si s tím hlavu dlouho nelámal, protože jsme si šli užít diskotéku, která večer propukla v plném proudu.

Probuzení do posledního dne bylo pomalé, nikdo nikam nespěchal a rozhodně ne domů. Po snídani nám ale všem pořádně zvedl náladu Veverčák. V žádném případě na nás nezapomněl. Naopak, přišel nám moc děkovat za pomoc a každému osobně předat diplom a stylovou odměnu – ořechy v čokoládě.

Tím naše Doba ledová skončila. Jaro je za dveřmi, spokojený Veverčák šel do světa hledat nějakou pěknou Veverčici  a nám nezbývalo nic jiného, než se vrátit zpět domů.
… ale užili jsme si to, panečku! 

Tom „Číz“ Burgr    

 

Zvětšit