Detektivní Zimák - Handicap Zlín
Nacházíte se: Nástěnka / Zimní pobyty

Detektivní Zimák

19. 3. 2014

Na stopě receptu na Valašský mňáganec

 

Na letošním zimním táboře jsme si zahráli na detektivy. Nejdřív nás navštívili slavní vyšetřovatelé Oholmes a Tleskotová a nabídli nám, že nás vycvičí a udělají z nás opravdové detektivy. Učili jsme se jak sejmout otisky prstů a číst stopy, tvořili jsme portrét pachatele, trénovali na střelnici a luštili zapeklité hádanky...

Den na to se ozval telefonát od šéfkuchaře Babici Klohnila, kterým nám roztřeseným hlasem sdělil, že byl unesen. Pustili jsme se ihned do vyšetřování. Vypátrali jsme místo, kam byl odvlečen, vysvobodili jej a v jeho naruby převrácené kuchyni jsme zjistili, že mu někdo ukradl tajný recept na Valašský mňáganec!!!  Postupně jsme rozkrývali tajenku, ale byla to fuška. Využili jsme nově získané dovednosti, nasadili při stopování několik cvičených psů a nakonec, přes všemožné pasti, intriky, masky a falešné doklady, se nám podařilo pachatele dopadnout.

Ukrýval se v přítmí staré půdy, kam mířily všechny stopy. Jaké bylo naše překvapení, když jsme zjistili, že pachatelem nebyl Babicův otec, ale bratr!!! Za jeho dopadení jsme dostali hned několik odměn – „Průkaz detektiva“, vyplaceno „5 tisíc korun na ruku" pro každého :-) a volnou vstupenku na diskotéku. Tam nás překvapil Babica Klohnil, s čím jiným než s porcí Valašského mňágance pro každého!

Samozřejmě jsme zvládli i spoustu doprovodných aktivit během výcviku a vyšetřování, hlavně večerní soutěž „Kurňa, co to je?“, bubnování s Radkem Štětkářem, promítání (čeho jiného než detektivky)… prostě „jsme se měli!“.

Aleš Chudárek ml.    
 

Zvětšit