Andělská akademie - Handicap Zlín
Nacházíte se: Nástěnka / Další akce klubu

Andělská akademie

12. 12. 2006

Andělé, kam se podíváš...

 

Konečně je tady datum 3. prosince a my se dočkali další mikulášské besídky, letos poprvé na Čepkově a s andělskou tématikou. Jakmile jsme prošli Nebeskou bránou, mohli jsme spatřit kromě více než sta dětí a asi osmi desítek rodičů a přátel Handicapu, taky světýlky a hvězdami rozzářené podium.

Zapalujeme první adventní svíčku a z nebes přilétají naši vedoucí jako archandělé a už vyzývají ostatní do bíla, zlata a stříbrna vyzdobené andílky k promenádě „po oblacích“. Na všechny účastníky tohoto malého karnevalu čekala sladká odměna, na ty nejlepší pak nášup i letecké hobla. Nato se rozjel tradiční multikulturní koktejl zábavy, písniček, scének, dokonce i muzikál. Na vše dohlížela patronka akce, rozzářená Dáda, a snad se to líbilo nejen jí. Ondra dirigoval z podia Andělskou mexickou vlnu, děti z Dětského domova na Lazech nám představili svou bezkonkurenční zpívanou Karkulku, šest statečných Hrabčíků tančilo i zpívalo, dokonce k nám přijel i Mr. Bean. Přestávky mezi vystoupeními jsme vyplnili soutěžemi, stříleli amorovy šípy, dali si andělskou svačinku.

S velkým potěšením jsme přebrali od zástupců SPOŠ a VOŠ v Kroměříži výtěžek jejich sbírky ve výši 5.008 Kč. Děkujeme jim i všem dalším našim spřízněným duším za letošní pomoc a rozdanou radost. Tradičně si odnášíme cenné věci z tomboly (děkujeme za ně paní Hrdé z Dětského centra na Burešově, paní Daně Šeré z Kooperativy a všem dalším). Ale hlavně čekáme netrpělivě na příchod Mikuláše. Konečně je ve dveřích. Naštěstí jsou i čerti docela hodní (aby taky ne, na takovou spoustu hodných andělů, jako jsme my…), a tak každý nakonec třímá v rukou balíček plný sladkostí.

A taky čerstvé vydání handicapáckého kaledáře (Neki díky). Na pódiu chystá závěrečné andělské finále - zpívání s kytarami a spoustou svíček, abychom se tak společně pro tento rok rozloučili a popřáli si jen toho nejlepšího do roku příštího…

Přejeme Vám všem do dalších kroků jen šikovné a ostražité anděle strážné a hlavně ať jsou neunavitelní.

 

Zvětšit