Zlínské kruhy - Handicap Zlín
Nacházíte se: Nástěnka / Sportovní klub

Zlínské kruhy

2. 5. 2018

Pošesté jsme sezvali týmy z půlky republiky k turnaji ve střelbě

V sobotu 14. dubna 2018 se v prostorách Oblastní odbočky Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých Zlín uskutečnil 6. ročník turnaje v simulované zvukové střelbě nazvaný ZLÍNSKÉ KRUHY. Turnaj uspořádal oddíl zrakově postižených sportovců SK Handicap Zlín ve spolupráci s OO SONS Zlín

Do Zlína přijeli zrakově postižení sportovci z Lovosic, Plzně, Prahy, Brna, Kyjova, Přerova a Olomouce, domácí střelci doplnili celkový počet účastníků na 34.

Každý soutěžící absolvoval 2x10 výstřelů - střílí se na počítačových trenažérech a soutěžící je na terč naváděn zvukem. Všichni střelci soutěžili s neprůhlednými brýlemi, aby byly zajištěny stejné podmínky.

Trenažéry fungovaly na výbornou, takže soutěž proběhla v poklidné atmosféře. Pod vedením hlavního rozhodčího Petra Zemana u střelby pomáhali Dalibor Otáhal, Zdeněk Peprník a  Radek Váňa, o občerstvení se postaraly Alena Hejčová a Božena Hábová.

V soutěži zrakově postižených žen zvítězila domácí Eva Macháčková výkonem 184 bodů před Stanislavou Bartoníkovou z TJ Jiskra Kyjov (177 b.) a Martinou Policarovou ze TJ Zora Praha (176 b.).

Soutěž zrakově postižených mužů vyhrál Marek Šimíček z SK Baník Ostrava (189 b.)  před domácím Milanem Hradilem (183 b.) a Lukášem Lacinou z SK Olomouc Sigma MŽ (174b.).

V kategorii  OPEN (neregistrovaní střelci a pomocníci)  zvítězil Tomáš Trnka ze ZORY Praha (173 b.) před Tomášem Zemanem z TJ Zora Praha (172 b.) a Radomírem Váňou ze Zlína (167 b.).

Novinkou na turnaji byla soutěž ve střelbě ze vzduchové pušky – střílí se stejným způsobem jako z pistole, soutěžící absolvuje pouze 10 ran. Tuto soutěž organizačně zajistili Tomáš Trnka s Martinou Policarovou ze Zory Praha. V soutěži žen zvítězila domácí Eva Macháčková (97 b.) před Helenou Hradilovou také z SK Handicap Zlín (94 b.) a Marií Gutovou z TJ Jiskra Kyjov(94 b.). Soutěž mužů vyhrál domácí Milan Hradil (99 b.) před Radomírem Váňou ze Zlína (97 b.) a Břetislavem Straussem z SK Olomouc Sigma (96 b.).

Velké poděkování patří všem dobrovolníkům, kteří se podíleli na organizaci turnaje, Oblastní odbočce SONS Vsetín za zapůjčení střelnice a sponzorům, kteří věnovali ceny pro vítěze a občerstvení.

Turnaj podpořily firmy: Pivovar ZLÍNSKÝ ŠVEC, Malenovice Fatra, a.s. Napajedla, Kovárna VIVA, a.s. Zlín, Oční klinika Gemini, Pekárna VEKA, s. r. o. Štípa, Pekařství a cukrářství KOLÁŘ

 

Zvětšit