Zlínské kruhy 2022 - Handicap Zlín
Nacházíte se: Nástěnka / Sportovní klub

Zlínské kruhy 2022

2. 4. 2022

5 prvních, 6 druhých míst a 2 třetí

 

V sobotu 2. dubna 2022 jsme pořádali už  9. ročník turnaje ve zvukové střelbě zvaný „ZLÍNSKÉ KRUHY". Turnaj uspořádal oddíl zrakově postižených sportovců SK Handicap Zlín v sídle Oblastní odbočky Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých na Jižních Svazích. Turnaje se zúčastnilo 22 zrakově postižených střelců z Lovosic, Prahy, Přerova, Kyjova a z domácího oddílu.

Střílelo se z laserové pistole na dvou střelnicích, na každé 10 soutěžních ran. Druhou disciplínou byla střelba z optické pušky na 10 soutěžních ran. Střílí se na počítačových trenažérech – všichni soutěžící mají neprůhledné brýle a jsou na terč naváděni zvukem. V minulých letech náš turnaj provázely občas technické problémy, obvykle zlobila střelnice vypůjčená ze Vsetína. Letos jsme tedy požádali o zapůjčení střelnice oddíl z Kyjova s přispěním jejich ochoty turnaj proběhl hladce.

Výsledky střelby z pistole:
V soutěži mužů zvítězil domácí Milan Hradil (189 b.) před svým oddílovým kolegou Jaroslavem Rozsypalem (188 b.) a Pavlem Gutem z TJ JISKRY Kyjov (186 b.).
O vítězce v soutěži žen rozhodl až rozstřel, v něm vyhrála Irena Šourková z ASK Lovosice a s výkonem 185 b. vybojovala 1. místo. Druhá skončila Eva Macháčková z domácího oddílu SK Handicap Zlín (185 b.) a 3. místo obsadila Renáta Vítová z TJ ZORA Praha (170 B.).

V kategorii Ostatní zvítězil Tomáš Zeman z TJ ZORA Praha (174 B.), druhý skončil po rozstřelu Dalibor Otáhal ze Zlína (163 b.) před Zdeňkem Horským z TJ ZORA Praha (163 b.).
Soutěž smíšených dvojic ovládli domácí střelci. Zvítězila dvojice Eva Macháčková - Zdeněk Hradil (351 b.), před Helenou Hradilovou s Milanem Hradilem (350 b.) a dvojicí Alena Hejčová - Jaroslav Rozsypal (340 b.).

Výsledky střelby z pušky:
V soutěži mužů zvítězil opět domácí Milan Hradil (94 b.), před Jaroslavem Rozsypalem (92 b.) a Janem Schejbalem z TJ ZORA Praha (91 b.).

Soutěž žen vyhrála Helena Hradilová z domácího oddílu SK Handicap Zlín (87 b.). O umístění na dalších místech musel opět rozhodnout rozstřel. Druhé místo si v něm vybojovala Irena Šourková z ASK Lovosice (81 b.) před Renátou Vítovou z TJ ZORA Praha (81 b.).

V kategorii Ostatní zvítězil Tomáš Zeman (82 b.) před Josefem Polnarem (63 b.) a Zdeňkem Horským (61 b.) – všichni z TJ ZORA Praha.
Také v soutěži smíšených dvojic uspěli domácí. Zvítězila dvojice Helena Hradilová - Milan Hradil (181 b.), před Alenou Hejčovou s Jaroslavem Rozsypalem (167 b.) a dvojicí Eva Macháčková - Zdeněk Hradil (160 b.).

Velké poděkování patří dobrovolníkům, kteří nám po celý den pomáhali. Soutěž v pistoli řídil Petr Zeman, střelce navigovali Dalibor Otáhal, Alois Minařík a Petr Třetina, soutěž v pušce zabezpečoval Michal Hradil, o občerstvení se postarala Dana Třetinová s Alenou Hejčovou.

 

Zvětšit