Zlínské kruhy 2021 - Handicap Zlín
Nacházíte se: Nástěnka / Sportovní klub

Zlínské kruhy 2021

16. 10. 2021

Zlato zůstalo doma! Turnaj se podařil organizačně i výsledkově

V sobotu 16. října 2021 se v prostorách Oblastní odbočky Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých Zlín uskutečnil 8. ročník turnaje v simulované zvukové střelbě nazvaný ZLÍNSKÉ KRUHY. Uspořádal jej oddíl sportovců se zrakovým postižením SK Handicap Zlín ve spolupráci se SONS Zlín. Původní termín konání byl už v dubnu 2020, ale vzhledem ke Covid  omezením se uskutečnil až na čtvrtý pokus.
Soutěžilo celkem 25 střelců z Prahy, Brna, Kyjova, Přerova a z domácího oddílu. Každý soutěžící absolvoval 2x10 výstřelů - střílelo se na počítačových trenažérech a soutěžící byli na terč naváděni zvukem. Všichni střelci absolvovali soutěž s neprůhlednými brýlemi, aby byly pro všechny zajištěny stejné podmínky.

Pod vedením hlavního rozhodčího Petra Zemana u střelby pomáhali Dalibor Otáhal, Zdeněk Peprník, Alois Minařík a o občerstvení se postarala Božena Hábová.
V loňském roce jsme si díky dotaci MŠMT pořídili kompletní trenažér pro střelbu z optické pušky a poprvé jsme tak mohli i tuto disciplínu zajistit vlastními silami. Roli hlavního organizátora soutěže ve střelbě z pušky výborně zvládl Michal Hradil.

Výsledky soutěže ve střelbě z pistole na 20 ran:
V soutěži zrakově postižených žen zvítězila Tereza Přikrylová z Tandemu Brno výkonem 179 bodů před Renatou Vítovou ze Zory Praha (177 b.) a Lenkou Matějnou ze Zory Praha (176 b.).
Soutěž zrakově postižených mužů vyhrál domácí Milan Hragil (197 b.) před Pavlem Gutem z Jiskry Kyjov (186 b.) a Pavlem Michelfeitem z Tandemu Brno (185b.).
Výsledky soutěže ve střelbě z optické pušky na 10 ran:
V soutěži žen si nejlépe vedla Renata Vítová ze Zory Praha (95 b.), druhé místo obsadila Tereza Přikrylová z Tandemu Brno (93b.) a třetí místo patřilo domácí Heleně Hradilové (89 b.).
V soutěži mužů zvítězil Josef Hudeček z JISKRY Kyjov (94 b.) před domácím Milanem Hradilem (92 b.) a Pavlem Davidem z Tandemu Brno (91 b.).
Velké poděkování patří všem dobrovolníkům, kteří se podíleli na organizaci turnaje, Oblastní odbočce SONS Vsetín za zapůjčení střelnice, členům TJ JISKRA Kyjov za zapůjčení pistole a sponzorům, kteří věnovali ceny pro vítěze a občerstvení.

Turnaj podpořily tyto firmy:
Pivovar ZLÍNSKÝ ŠVEC Malenovice, oční klinika GEMINI, česká spořitelna a.s., Pekařství Svoboda Březík a Pekařství Polanský

 

Zvětšit