Zlínské kruhy - 1. ročník - Handicap Zlín
Nacházíte se: Nástěnka / Sportovní klub

Zlínské kruhy - 1. ročník

9. 5. 2013

Jak jsme získávali pořadatelské zkušenosti


V sobotu 4. května 2013 uspořádal sportovní klub zrakově postižených sportovců SK „HANDICAP(?)“ Zlín ve spolupráci s Oblastní odbočkou SONS Zlín 1. ročník turnaje v simulované zvukové střelbě nazvaný ZLÍNSKÉ KRUHY. Po měsících příprav jsme si 30. dubna konečně mohli říci, že je vše potřebné zajištěno: připraveny 2 funkční střelnice (1 naše a 1 zapůjčená z Kyjova), dostatečný počet přihlášených střelců téměř z celé republiky, zajištěné ubytování a stravování, ceny pro vítěze a asistenti pro hladký průběh závodu.

Jenže. Ve čtvrtek začala naše střelnice stávkovat a po dvouhodinové snaze ji zprovoznit i za telefonické pomoci zkušenějších jsme museli marný boj s technikou vzdát a povolat přátele z Přerova, kteří slíbili dovézt svou střelnici.

V sobotu jsme turnaj zahájili s nadějí, že už vše proběhne bez technických problémů. Ale vydržela nám jen hodinu. Začala pro změnu stávkovat kyjovská střelnice, takže většinu turnaje museli střelci absolvovat na jednom terči. Turnaj se tak trochu protáhl a vyhlášení výsledků a předání cen muselo proběhnout ve svižnějším tempu, ale nakonec všichni své spoje domů stihli.
A kdo zvítězil?

V soutěži mužů zvítězil Břetislav Strauss z Olomouce před Josefem Hudečkem z Kyjova a Markem Šimíčkem z Přerova.

Soutěž žen vyhrála domácí Stanislava Bartoníková před Jaromírou Nývltovou a Monikou Krchovovou (obě z Prahy). V  kategorii OPEN zvítězila Marie Gutová z Kyjova před Tomášem Zemanem z Prahy a Janem Balcárkem z Olomouce.

Absolutním vítězem se stal Břetislav Strauss a získal  putovní pohár věnovaný 1. místopředsedkyní senátu ČR Mgr. Alenou Gajdůškovou, která převzala záštitu nad naším turnajem.

Naše poděkování patří všem, kteří se zasloužili o zdárný průběh turnaje – paní senátorce za věnované ceny, Oblastní odbočce SONS Zlín za poskytnutí zázemí, předsedkyni odbočky Martě Zemanové za pomoc při zajišťování občerstvení, asistentům u střelby (Veronice Pálkové, Petru Zemanovi, Stanislavu Mališkovi a Lubomíru Červenkovi), dále Ladislavu a Romanovi Nešporovým za zajištění oběda a přátelům z Kyjova a Přerova za zapůjčení střelnic.

Helena Hradilová

 

Zvětšit