Výtěžek a díky za 4. Benefiční koncert - Handicap Zlín
Nacházíte se: Nástěnka / Benefice

Výtěžek a díky za 4. Benefiční koncert

29. 6. 2014

„StarDancová"... + „superstárový...“ + „ČS talentová...“ a další

Měsíce příprav spějí k onomu okamžiku "O" - je 19.6.2014 / 18,00 hodin a nacházíme se před Kongresovým centrem ve Zlíně. Předvoj hlavnímu programu tvoří naše tanečnice, hudební vystoupení mladých nadějí ze ZUŠ Zlín, jezdí se na dvojkole, vozíčcích atd. Atmosféra je pohodová, neškrobená. Rekordních sedm set návštěvníků zaplňuje sál, přicházejí členové Filharmonie Bohuslava Martinů a kapely F-dur Jazzband, vítáme také šéfdirigenta Stanislava Vavřínka a uměleckého šéfa „Fdurů“ Zdeňka Marušáka a BENEFIČNÍ KONCERT pro HANDICAP Zlín číslo 4 začíná…

Průběžně se představují za doprovodu jedné, druhé nebo obou těchto hudebních uskupení skvělá muzikálová a „StarDance“ zpěvačka DASHA, „superstárový“ Petr Bende, „ČS talentová“ Zuzana Sapárová a charismatický Roland Hamaj. Premiérově obohacuje program ZUŠ Zlín - jednak tanečním vystoupením (pod vedením Kláry Tvrdoňové) a jednak několika svěžími písničkami jejich vizovického sboru (pod vedením Lydie Jurákové). Pozornost vzbudil i nevidomý písničkář z řad „HANDICAPu“ Milan Hradil. O vokály se postaraly Lenka Rafajová, Lucie Válková a Petra Martinovská. Přestávky mezi skladbami měl plně ve své režii jako vždy originální moderátor Martin Pášma. Jeho ústy a promítanými fotografiemi se návštěvníci akce dozvěděli vše důležité o tom komu a jak sdružení pomáhá.

I výtěžek koncertu byl rekordní, činil 142.800 Kč, a podpoří zejména osobní asistenci pro vozíčkáře a seniory, dopravní služby imobilním a volnočasové aktivity klubu dětí a mládeže. Tuto částku posílí ještě výtěžek se sbírkové akce „DOBRODĚJ hledá fanklub“, kdy se prodejem odznaků Dobroděje shromáždilo v kasičkách dalších 16.600 Kč!

Už z podia během koncertu si velké poděkování odnesl za dlouhodobý přínos pro tyto koncerty manažer „Fdurů“ Jan Slavík.  Poděkování patří za veškerou vstřícnost vedení a pracovníkům Filharmonie Bohuslava Martinů, zejména panu řediteli Josefu Němému a dále Jindřišce Keferové, Dagmar Gargulákové a Tomáši Gregůrkovi. Děkujeme dobrovolníkům, technikům, Barboře Slavíkové a Tomáši Chmelovi za práci na videoprojekcích, panu Janu Podhornému za práci na plakátě, fotografům Miroslavu Kasáčkovi a Pavlu Petruškovi…

S omluvou desítkám dalších Dobrodějů, které jsme nejmenovali, děkujeme zkrátka všem, kdo jste se jakkoli podíleli na krásném výtěžku, na přípravách a na průběhu koncertu. Velmi si toho vážíme!

Mile nás potěšila mnohá slova uznání a díků za krásný koncert. Rádi odkazujeme dokonce na jeden psaný příspěvek od někoho, kdo nás do dne koncertu vůbec neznal – ZDE.

PLAKÁT

 

 

Zvětšit