V(N)esmírný tábor - Handicap Zlín
Nacházíte se: Nástěnka / Letní tábory

V(N)esmírný tábor

29. 8. 2017

Žlu, Ze, Če a Mo ... jsou barevní, hraví, veselí, a jsou z vesmíru

 

Pár slov k táboru od Barbory (Elzy) Vyoralové:
Letos jsem poznala tábor poprvé z role vedoucího. Byl to pro mě zážitek úplně jiného nového rozměru než doposud, kdy jsem jezdívala jako táborník. Nejvíce mě těšila upřímná radost, kterou všichni okolo mě vyzařovali. Jsem moc ráda, že můžu být součástí této velké rodiny.

Pohled technika z posádky PORK – Lidušky Netechnické:
Dne 10. 8. 2017, v čase 15:30 východně od městečka Zlín, ve výcvikovém středisku Revika Vizovice proběhl nábor nových členů posádky. Bylo zaregistrováno 42 nových adeptů do výcviku. Nábor proběhl dle astro-kosmo-směrnic a pravidel základny PORK (Přátelská organizace raketových kosmonautů). Noví členové absolvovali v prvních dnech náročný výcvik, který obsahoval řadu zkoušek. Na základě jejich výsledků byli členové rozděleni hlavním počítačem základny, zvaným „Porki“, do jednotlivých funkcí. Stávající, doposud neúplná, posádka byla rozšířena o nové programátory, navigátory a operátory. Úžasně blikající, komunikující i pohybující se Robot "Porki" představil své nové posádce jejich úkol – misi. Jednalo se o záchrannou misi ztracené družice Rosetty.

Posádka byla připravena misi splnit a tak se vrhla ihned do práce. Začala se sestavováním startovací plošiny a rakety pro let do vesmíru. Nebyl to zrovna lehký úkol. Naštěstí nečekaná událost záchranou misi velmi urychlila.

Dne 12. 8. na základnu přistály čtyři mimozemské bytosti, které nám nabídly možnost cestovat s nimi do vesmíru. Jedinou podmínkou bylo, že se zúčastníme právě začínajících Mezigalaktických her. No a to bychom nebyli my, nadšenci plní elánu, kdybychom jejich nabídky nevyužili.

A tak se také stalo. Naši noví milí přátelé - ufoni Ze, Mo, Če a Žlu - nás brali na nejrůznější planety v galaxii. Na každé planetě nás čekala originální a zábavná mezigalaktická hrátka. Užili jsme si spousty legrace. Například na planetě Temnos jsme se pohybovali po celou dobu v absolutní tmě, nebo na planetě Cukrus jsme měli za úkol pojídat nejrůznější cukrovinky. Na planetě Žáron bylo zase neskutečné vedro, a naopak na Vodixu na nás nezůstala nitka suchá. Nelehké to bylo na planetě Mlčoun, kde jsme museli celou dobu mlčet; no a zkuste fandit potichu. Jak říkám užili jsme si opravdu mnoho zábavy při mezigalaktických hrách. Ale nešlo přeci jen o zábavu. Nezapomínali jsme na důvod, proč jsme tak moc potřebovali do vesmíru. Našim úkolem přeci bylo splnit záchranou misi a pokusit se najít všechny části družice Rossety.  Proto jsme pokaždé danou planetu prozkoumali a jednotlivé do vesmíru zatoulané části Rosetty postupně přiváželi na planetu Zemi.

Jakmile byly mezigalaktické hry u konce, byla téměř splněna i naše mise. Jeden díl nám však stále chyběl, Rosetta nebyla kompletní. Naštěstí se naší schopné posádce podařil rozluštit zašifrovaný vzkaz a poslední díl Rosetty jsme objevili. Ukrýval se na naší planetě. Ihned jsme se dali do sestavování družice, abychom ji oživili. Výborně posádko! Podařilo se! Mise splněna! Rosetta zachráněna. Největší díky za píli, snahu a zapálenost nám vyjádřil i centrální počítač Porki. Závěr vesmírného tábora byl tak hvězdný, jak celý jeho průběh. Zavítala mezi nás pěvecká hvězda Tomáš Klus s kapelou. Originál! Opravdu! Krásnější a emotivnější konec jsme si nedovedli ani představit. Všem děkuji za nesmírně vesmírné krásné a smíchu plné okamžiky. Jak se říká, vydala bych s VÁMI do nekonečna a ještě dál.


Děkujeme
mnoha podporovatelům Klubu dětí a mládeže a přátelům za finanční pomoc a pomoc při chystání tábora, manželům Veselým a Maluškovým za zprostředkování návštěvy Tomáše Kluse, Tomáši Klusovi s kapelou za dobrou vůli nás navštívit a zazpívat nám, spolku ProVás Hněvotín z.s. za zapůjčení robota Porkiho a několika dalších rekvizit, Monoski Zlín včele s Karlem Vondráčkem za odpoledne plné handbiků, Cimga a jiných šlapohybů, kapele Stromy za super koncert, manželům Blance a Romanovi Otáhalovým za přivezené dárky a další ročník sbírky na Rybníku U Sumce v Hovoranech, Martinovi Večeřovi a společnosti Remaq, s.r.o. za zapůjčení palet, Jiřímu Babáčkovi a DAS Transport za dopravu materiálu na tábor a zpět, Laďovi Zábojníkovi - a jeho přátelům za materiální pomoc, úžasným rodičům, kteří na tábor přivezli hezké dárky dětem do závěrečného obchodu a tomboly...

Velké poděkování patří táborovým dobrovolným pracovníkům za veškeré nasazení!Kristýna (Avatar) Homolková, Lenka (Barunka) Chudárková, Aleš Chudárek, David Kubeš, Denisa Motejlková, Martin Pavlík, Antonín (Tony) Sedláček, Liduška Sedláčková, Michaela (Míša) Slováčková, Petra Ševčíková, Lukáš (Luke) Tisoň, Patrik Tisoň, Anna (Anička) Vajdáková, Filip Váňa, Hana Vlčková, Barbora (Elza) Vyoralová, Jiří (Wajha) Weinhönig, Barbora Zábojníková, Kristýna Zábojníková.

Děkujeme dalším veledůležitým pomocníkům před i při táboře: Roman (Olše) Pastorčák, František (Fany) Štěbra, Lucie Štěbrová, Tomáš (Tomík) Seifer, Karel Vondráček, Michal (Majk) Zubíka dalším!

Jak nám zpíval úžasný Tomáš Klus s kapelou, najdete - FOTO ZDE

Videoklip z Vesmírného Nesmírného tábora na You Tube - ZDE

 

 

Zvětšit
Zvětšit