Turnaj v boccie - Handicap Zlín
Nacházíte se: Nástěnka / Další akce klubu

Turnaj v boccie

17. 11. 2000

Pohoda i drama současně

Oblíbená hra s barevnými koženými míčky se stala již poněkolikáté podstatou našeho dalšího setkání. Turnaj tříčlenných družstev se konal za účasti nejen našich členů, ale i hostů z Pomocné školy internátní na Lazech. A protože nešlo o naše první setkání při této hře, docela nám to i šlo.

Podstatou hry je umístit míčky své barvy, nebo lépe řečeno barvy svého družstva co nejblíže k jedinému bílému míčku v poli. Prostředky k tomu jsou nejen přesný hod, ale i strategické "vyrážení" míčků soupeřových atd. Do posledního hodu není nikdy nic jistého, takže jde o napínavý sport. Obrovskou výhodou je, že jej mohou hrát i například spastici - jen místo hodu uvedou míček do pohybu pomocí dlouhé "roury" nebo ližiny. Tu jim přidržuje a nastavuje podle instrukcí asistent, který stojí zády ke hře, aby nemohl nijak ovlivnit výsledek samotného hráče.

Vřele doporučujeme každému toto sportovní odvětví vyzkoušet. Moc se nezapotíte, přitom o adrenalin v žilách nouze není. Pohoda i drama současně. Ale, resumé k samotnému turnaji: zvítězili nejlepší, vzpomínky, diplom a cenu vyhráli všichni. A tak to asi má být. Příště se doufám uvidíme i s dalšími nadšenci pro bocciu.

 

Zvětšit