Tleskalo se ve stoje - Handicap Zlín
Nacházíte se: Nástěnka / Benefice

Tleskalo se ve stoje

23. 6. 2012

Důstojná oslava našeho 20. výročí


Tak jsme si oddychli... Benefiční koncert, kterého jsme na jednu stranu báli, (zda všechno klapne jak má) a na druhou stranu se na něj moc těšili, je úspěšně za námi. Při příležitosti oslav 20. výročí založení organizace HANDICAP Zlín vystoupili Lucie Bílá, F-Dur Jazzband a Filharmonie Bohuslava Martinů. Prostory, kde se koncert konal, nebyly nijak malé. Naplnit Kongresové centrum byla výzva.

Ale když jsme viděli zástupy návštěvníků už v době konání doprovodného programu před zahájením koncertu, uklidnili jsme se. Jak se říká "byl plný dům".

I na podiu bylo těsno. Zlínští filharmonici nastoupili v plné sestavě a do všech tónů se opravdu "opřeli". V programu se střídali anebo doplňovali se známou jazzovou kapelou F-dur Jazzband. Během večera jsme měli možnost slyšet několik zpěváků - energií čišící a výbornou Zuzanu Sapárovou, charismatického Rolanda Hamaje a jako hosta večera zlatou slavici Lucii Bílou. Předvedla se nejen tradičně nádhernými róbami a účesem, ale hlavně perfektním výkonem a bezprostředním vystupováním.

Velká slova uznání náleží panu šéfdirigentovi Stanislavu Vavřínkovi, který koncert řídil. Svou chvíli slávy si prožil i "náš" Martin Hrtús, který zazpíval písničku svého kamaráda a k tomu se sám doprovodil na klávesy. Bezvadně zvládl i rozhovor s moderátorem Martinem Pášmou. Tomu patří opravdu velké uznání, protože jeho slova vždy trefně a vtipně spojovala jednotlivá vystoupení. Dokázal i pohotově improvizovat.

Atmosféra večera tak byla na jednu stranu slavnostní, ale zároveň vkusně odlehčená. Představili jsme poslání a činnost sdružení "HANDICAP(?)" Zlín - slovem i promítanými fotografiemi. Předali jsme také hodně odznaků pro nové členy našeho fanklubu. Akce měla ještě jeden velký význam, vyjádření poděkování nezbytným partnerům a podporovatelům organizace, obětavým pracovníkům a dobrovolníkům.

Na závěr se tleskalo ve stoje.

Ten potlesk patřil nejen vystupujícím, ale také všem, kdo se během těch dvaceti let podíleli na tom, čím se "HANDICAP(?)" Zlín může pochválit.

Výtěžek z akce bude věnován na zajištění sociálních služeb a programů Klubu dětí a mládeže - činil krásných 70.233 Kč. Finanční situace tohoto roku je stále kritická, proto je tato částka moc vítaná. Ještě k ní musíme připočítat výtěžek sbírkové doprovodné akce "Handicap hledá fanklub", který dosáhl výše 14.044 Kč.

Všem vystupujícím a všem, kdo jakkoli připojili své síly pro úspěch tohoto narozeninového večera, DĚKUJEME!!!

Plakát

Pár fotografií z akce - webové stránky Lucie Bílé
 

Do dalších let popřejme Handicapu toto neskromné přání - ať má "pevný kořínek", ať jen sílí a ať je kolem něj přinejmenším tolik dobrých lidí, jako doteď.
 

 

 

Zvětšit
Zvětšit