Společně ke kořenům - Handicap Zlín
Nacházíte se: Nástěnka / Ostatní

Společně ke kořenům

19. 6. 2003

Sadíme, takže je třeba sestoupit "o patro níže"...

 

Po odborné konzultaci s odborem městské zeleně Magistrátu města Zlína a zejména ve spolupráci s Ing. Zuzanou Řezníčkovou nakoupili keře a trvalky, aby je v polovině června vysázeli do nevyužitých ploch u našeho sídla. Na první pohled nic zvláštního? Ano, ale jen pokud by se jednalo o pracanty bez postižení. Pro naše členstvo šlo už trošku o náročnější „oříšek".

Někteří z těchto noviců zahradnického řemesla se přemístili o „patro níže" ze svého ortopedického vozíku, jiní odložili berle, aby vůbec dosáhli na všechny ty barvínky, kaliny nebo brsleny. Jedni hloubili jamky do země, jiní sadili nebo zalévali. Bez vzájemné pomoci by se jejich práce určitě nezdařila. Hned dvakrát se objevili u kořenů. Napoprvé u těch reálných a napodruhé, tím že zkrášlovali své sídlo, kam sahají už jedenáctým rokem pomyslné kořeny jejich organizace. Práce jim šla „od ruky" a kupodivu i všechny bavila. Atmosféra během tohoto odpoledne byla i přes parno velmi milá. Většina z nás zažívala tímto bezprostředním kontaktem se zemí zcela novou a nepoznanou zkušenost. Kdo někdy zasadil strom, zná určitě ten povznášející pocit. Možná, že nám to trvalo o nějaký čas déle, ale věřte, že jsme měli z výsledků své práce stejně velkou a upřímnou radost.

Věříme, že si z tohoto odpoledne všichni odnesli více, než jen pracovní nebo třeba ekologickou zkušenost, že se v nich usadil někde do hloubi uspokojující pocit, že po nich zůstane krásný „kousek živoucího světa…", že jim „patří" další kousek našeho zeleného města, o který se budou i rádi starat…

Jménem organizátorů děkujeme za finanční a technickou pomoc Ekofondu Magistrátu města Zlína, odboru městské zeleně MMZ a společnosti ARBOREA s.r.o. Březová.

 

Zvětšit