"Otevřeli jsme dveře" veřejnosti - Handicap Zlín
Nacházíte se: Nástěnka / Ostatní

"Otevřeli jsme dveře" veřejnosti

10. 10. 2010

Nová dílna, okna a místnostDne 7. října 2010 jsme "předali klíče" od centra naší organizace veřejnosti a uspořádali Den otevřených dveří. Návštěvníci si mohli prohlédnout naši novou keramickou dílnu a nedávno upravenou místnost, která se tak stala bezbariérovou (zmizelo totiž několik kubíků betonu z vysokého stupínku).

Některé zajímaly i prostory sociálního zařízení, které jsou v plánu na náklady vlastníka objektu, statutárního města Zlína, zrekonstruovat. A že už se „něco děje“ bylo znát také z další novinky, vyměněných oken téměř ve všech místnostech. Samozřejmě že si návštěvníci mohli prohlédnout i obě kanceláře, kde jsme jim promítali fotografie a videa z činnosti. Podle zájmu jsme rádi představovali detaily z nabízených služeb a pořádaných akcí a otevřeli vozidla našich dopravních služeb. Zaslechli jsme mnoho slov uznání našim pracovníkům. Byla to velmi milá příležitost pro zpětnou vazbu k naší práci.

K chuti všem přišly koláčky od „naší“ štípské Pekárny Veka. Nejen děti využily během dne připravené drobné soutěže a možnost jízdy na ortopedickém vozíku. Pěknou „tečku“ za programem dne udělala vystoupením orientálního tance děvčata z našeho tanečního kroužku.

Přišli za námi nejen rodinní příslušníci našich zaměstnanců a uživatelů služeb, ale také zájemci o pomoc, představitelé zlínské radnice - pan náměstek Mgr. Miroslav Kašný, vedoucí sociálního odboru Ing. Jana Pobořilová, vedoucí ekonomického útvaru Ing. Jana Ryšková – a také novináři.

Troufáme si tvrdit, že i když sídlíme v celku skromných podmínkách, cítili se návštěvníci u nás dobře. Snažili jsme se jak nejlépe umíme ukázat „co, pro koho a jak děláme“.

 

 
Zvětšit