Praha - Handicap Zlín
Nacházíte se: Nástěnka / Zájezdy

Praha

28. 7. 2007

Historie, Ruzyně, Imax, Petřín, Lagoon, ZOO, fontány...

 

Tentokrát jsme si za cíl aktivizačního zájezdu našich mládežníků vybrali Prahu. Tentokrát jsme vytáhli na tuto expedici 12 vozíčkářů. Pořádná výzva, když jen tak nesedíte naubytovně, ale pořád cestujete, objevujete, poznáváte...Dohromady nás bylo i s asistenty 30! Jo, a věřte, že ne zdaleka všechny stanice metra jsou vozíčkářům přístupné a bezbariérové, ostatně jako celá Praha...

A aby toho nebylo málo, naše bydlení bylo bez plné penze, takže jsme si nakupovali proviant sami a v kuchyňce chystali snídaně a obědy v podobě pořádných svačin. O večeře se nám staral Alešův bratr Petr, ale museli jsme si je přes půl Prahy nechat vozit na ubytovnu - díky Honzo Brouku Zapletale za vožení plných a prázdných hrnců. Mytí nádobí - bez myčky bylo taky na nás... Ubytovaní jsme byli v Domově mládeže Jedličkova ústavu Tapky. To mělo velkou výhodu, že bylo absolutně bezbariérové, paráda.

Cesta tam i zpět proběhla vlaky, na místě jsme se přemisťovali městskou dopravou, metrem, parníkem po Vltavě, příp. objednaným autobusem a samozřejmě pěšky. Program byl pěkně nabitý, a proto vyžadoval přesný plán:

Strana 1 programu - ZDE

Strana 2 programu - ZDE

Zvětšit