Paraparáda 2005 - Handicap Zlín
Nacházíte se: Nástěnka / Další akce klubu

Paraparáda 2005

6. 12. 2005

Tentokrát v Mexiku a na Divokém západě

 

Smíchem, povzbuzováním a hlavně radostí ožila včera tělocvična Střední průmyslové školy ve Zlíně. Konal se tady totiž již třetí ročník Praparády - soutěže, která bourá hranice mezi postiženými a zdravými lidmi.
Na startu se tak handicapovaní potkali se zlínskými hokejisty, zástupci magistrátu, Zlínského kraje, policisty či hasiči. Zatím co loni se soutěžící přenesli do Mexika, letos je ovládl duch Divokého západu. Účastníci se bez rozdílu po většinu klání pohybovali na vozících nebo měli zavázané oči. Svou šikovnost si změřili v pěti disciplínách. Stavěli železnici, stříleli do bizona, se zavázanýma očima navlékali korále pro náčelníka či se strojili na jeho narozeniny. "Tato akce je výjimečná. V disciplínách se mezi sebou potkají postižení a zdraví soutěžící. Nejde o to vyhrát, ale zúčastnit se," objasnila organizátorka akce a studentka pátého ročníku fakulty multimediálních komunikací zlínské univerzity Jaroslava Němcová. Podle ní je o účast v Paraparádě čím dál větší zájem.

"Letos jsme již museli některé týmy odmítnout. Byla totiž už naplněná možná kapacita celé akce. Diváků v hledišti také přibývá," potvrdila organizátorka. Už podruhé si včera přišla zasoutěžit i vozíčkářka Jiřina Hladíková z Lípy u Zlína. "Paraparáda je určitě dobrá věc. Zdraví si alespoň vyzkoušejí, jaký je ten náš život a snad je i omrzí se nám posmívat" svěřila se. Naopak zrakově postižený Milan Hradil ze Zlína si přišel do Paraparády změřit své síly s ostatními poprvé. "Vůbec o ní nic nevím. Nechám se překvapit," smál se ještě před startem. "Určitě to ale bude fajn," dodal.

 

 

Zvětšit