Ochotníci z Hvozdné pomohli Handicapu - Handicap Zlín
Nacházíte se: Nástěnka / Benefice

Ochotníci z Hvozdné pomohli Handicapu

23. 7. 2012

ani déšť nikoho nezastavil


Je pátek 20.7.2012, v plném proudu jsou přípravy na představení Starců na chmelu Kroužku divadelních ochotníků z Hvozdné. Pohled vzhůru nenechává nikoho moc klidným, nejen nad Hvozdnou se totiž sbírají neprostupné mraky. Přesto všechno se našlo dvěstě třicet nadšenců, kteří se vydávají do hlediště areálu Lovka. Jen co dosedají a ozývají se první tóny známých písní a dialogy hvozdenských ochotníků, začíná lehce poprchat.

Občas si někdo vytáhne límec nebo kapuci, méně otrlí roztáhnou deštník. Necháváme se unášet dějem a výkony herců, ale protože se deštík proměňuje v déšť, už se vytahujeme i pláštěnky. Každopádně ale nikdo neodchází. Když je dobrá zábava, ani to nejde. Je přestávka. Déšť si ji dává naštěstí taky. Rychle využíváme blízkých bufetů a občerstvení, abychom se zahřáli.

Leč déšť ustává jen na chvilku. Co nenapršelo o přestávce, to se na nás řádsky vylilo v druhé půli představení... Všichni a všechno je mokré, včetně klobásek na stole, foťáku, svářáku ...
Ale nikdo neodchází...

Na konci představení se jdou poděkovat před jeviště do deště i herci. Tleskají divákům. My tleskáme jim za výkon, ale taky za dobrou vůli pomáhat. Rozhodli se totiž věnovat část výtěžku představení na zajištění sociálních služeb našeho sdružení. Výše tohoto daru je 7 000 Kč. Moc všem hercům i vedení kroužku děkujeme.

Během večera panovala zvláště dobrá nálada. Děkujeme i za ni.
 

 

Zvětšit