Našel lásku díky dvojčeti s postižením - Handicap Zlín
Nacházíte se: Nástěnka / Napsali o nás

Našel lásku díky dvojčeti s postižením

11. 11. 2010

hezký příběh

 

11.11.2010 - Mladá fronta DNES

Většina vysokoškoláků ve volném čase sportuje nebo se baví s kamarády. Jednadvacetiletý student strojírenství na zlínské univerzitě Michal Zubík se ale našel v jiné zábavě. Narodil se jako jedno z dvojčat v Otrokovicích. Dlouhé roky si přitom neuvědomoval, že jeho stejně stará sestra má mentální a tělesné postižení.

"Všechno mi přišlo normální," vzpomíná. V deseti letech s ní ale začal dojíždět do zlínského neziskového zařízení "Handicap (?)". Tady trávili čas společně s dalšími zdravými i nemocnými kamarády. "Líbilo se mi být v partě, nikdy jsem se moc nedržel máminy sukně," popsal mladík. Když mu bylo osmnáct, začal lidem v Handicapu s organizací táborů či zábavných odpolední pomáhat.

"Zůstal jsem tady jako dobrovolník a našel jsem si mezi zdravými sourozenci dětí s postižením dokonce svou lásku," pochlubil se. Jsou spolu čtyři roky a o volném čase mají rozhodnuto: pomáhají lidem s různým handicapem. "I kdybych musel časem odcestovat za prací, chtěl bych Handicapu pomáhat i na dálku," svěřil se.

 

 

Zvětšit