Motovíkend - Handicap Zlín
Nacházíte se: Nástěnka / Další akce klubu

Motovíkend

11. 6. 2000

Auta a motorky všemožně i nemožně...

 

Opět na Burešově, ale tentokrát s trochu netradiční tématikou - takové bylo tradiční červnové setkání.

Ahoj, čau, nazdárek, rozléhaly se areálem dětského centra Burešov hlasy všech lidí, kteří se tu opět po roce sešli. Ovšem tentokrát ne pod indiánským týpím s indiánskou motivací, ale pod velkým zeleným hangárem, který úplně stejně naplňoval představy dobrodružného spaní v přírodě. Jakmile se všichni sešli a sjeli, rychle se zabydleli, museli rychle balit, aby se mohli vydat na první pouť. Bleskově jsme se přesunuli ke Kauflandu, kde si nás vyzvedl autobus opatřený zvedací plošinou a odvezl si nás k panu Samohýlovi do muzea historických vozidel. Tady jsme viděli nepřeberné množství starých motorek i aut od škodovek i tatrovek počínaje klementkama, audinama, forďákama a bugatkama konče. Předpokládám, že hlavně klukům se tato expozice musela líbit a s těžkým srdcem to místo opouštěli, to ovšem ještě nevěděli, co je čeká dál.

S rychlostí nám (a hlavně autobusu) sobě vlastní jsme se přesunuli na parkoviště a po menším a milém "zdržení" se zmrzlinou u Velkého kina se na naše stanoviště vřítila závodnička pětka a chvilku po ní ještě historický motocykl Harley-Davidson. Oba dva hodní páni řidiči vozili všechna dítka o sto šest snad hodinu. Možná by vozili i dál, ale vedoucí už pomalu dostávali hlad a tak jsme přijeli na Burešov, kde se sedělo u ohně a opékaly špekáčky.

Večer jsme si ještě u Aleše vyprosili promítání diáků z akcí nedávno minulých, ovšem pak už se zalehlo a mělo se spát, ale můžu říct, že hangár, kde ležela většina osazenstva, hučel ještě dlouho do noci. V neděli dopoledne hned po cachtání, plavání a topení v městských lázních jsme se sešli v parku. Tam na nás čekala sváča a taky závod všech závodů, velká RALLYE MONTE Zlín. Všechny závodní stroje se rychle polepily samolepkami od sponzorů, přivázaly číslo a vyrazily na strastiplnou dráhu. No, těmi polepenými vozy byla naše těla, každý měl v rukou volant a musel vyluzovat zvuky jedoucího auta, takže když si to sečtete, byla to pěkná "mela". Spousta motorů se zadřela, všem do posledního chybělo palivo, a tak bylo vše třeba poopravit a doplnit po průjezdu cílem u oběda, při koncertu kamarádů z Apoštolské církve Uherský Brod a potom při rozdělování cen.

P.S.: Děkujeme všem, kteří se o tento víkend přičinili, paní správcové, panu kuchaři a taky všem, kteří stavěli hangár, protože to byl neskutečný hlavolam.      

Michal Šídlo Zapletal

Zvětšit