Krnov - TV Miš-Maš - Handicap Zlín
Nacházíte se: Nástěnka / Zimní pobyty

Krnov - TV Miš-Maš

10. 2. 2003

Vox po(pa)puli, Dolejte řediteli, Domácí klestí a jiné trháky

 

Nakládání je v plném proudu a někteří táborníci už netrpělivě sedí na svých sedadlech. Se všemi se přivítáme a pomáháme, seč nám síly stačí se skládáním tašek, batohů, vozíků, bobů a všelijakých jiných rekvizit do útrob autobusu. Za chvíli jsou všechna zavazadla i táborníci na svých místech. Posíláme ještě poslední pusinky mávajícím rodičům a vyrážíme na dlouhatánskou cestu Zlín - Krnov. Zpíváme při kytárce, někteří z účastníků slastně podřimují, jiní jsou v této bohulibé činnosti rušeni všetečnými otázkami typu: "Už tam budem?". A konečně – cedule s nápisem Krnov a s ním náš dobrý Charitní dům Salvator.

Každý popadne nějakou tu tašku nebo boby a uhání do teplíčka. Po dlouhé cestě nám pěkně vyhládlo. Pochutnáváme si na gigantických porcích mňamkového obídku a bedlivě nasloucháme instrukcím "co a jak" z úst Velkého šéfa. Rozdělujeme si pokoje, vybalujeme a ubytováváme se a zanedlouho přichází na řadu tábornický program.

V televizi to zachrčí a z obrazovky vykoukne usměvavá tvářička ředitele Vladimíra Stříbrného, který nás ve svém pořadu Dolejte řediteli seznamuje s náplní celého našeho pobytu, půjde totiž o několikadenní vysílání nové televize, zvané Mišmaš. Přihupsává ještě zajíc Žaža a po slavnostním přípitku jeden po druhém prolézáme televizní obrazovkou. Jsme rozděleni do 3 realizačních týmů, které se v příštích dnech utkají v nejrůznějších televizních soutěžích a budou účastny spousty hodin "natáčení".

Ihned startuje série Filmů pro pamětníky, alias hrajeme staré dobré seznamovací a jiné hry, které "oprašujeme" do veselé podoby. Po večeři přichází na řadu známá soutěžní hra Chcete být korunářem?, při níž se dozvídáme spoustu zajímavých informací ze světa peněžnictví, vzpomínáme, jak vypadá každá z bankovek, třídíme mince. Sladké sny nám přivane Klekánice, pořad, který má trošku jiný charakter, než jsme jinak zvyklí. S písničkou na rtech obchází naše nové ložnice a přeje jen ty nejsladší sny.

Další den začíná budíčkem a rozcvičkou v duchu Cvičme v rytme, při které si pod vedením zkušeného lektora Artíka protáhneme celé tělo. Dopoledne si v pořadu Rady ptáka Malováka vyrobíme veselé bločky ve tvaru zvířátek. Mezitím se střídáme v Sauně nebo chcete-li ve vlnách perličkové koupele, kde vedeme poutavé diskuse na různá ožehavá témata. U rukodělných prací zůstáváme i v dalším pořadu s názvem Domácí klestí. Zhotovujeme přáníčka štěstí, která v odpolední Městománii vhazujeme neznámým obyvatelům Krnova do poštovních schránek. Při prohlídce města nás provází „menší" sněhová vánice a která nás postupně nás zahání do místních obchůdků, nákupních center či cukráren, takže ze starobylého centra toho moc nemáme. Před večeří ještě zpíváme v kapli v suterénu charitního domu. Večer se snažíme rozpoznat ukázky z nejrůznějších filmů, seriálů a pohádek v soutěžní hře Audiostop. No, máme toho "plné brejle", ale stálo to dnes fakt zato.

Po rozcvičce a snídani se znovu pouštíme do soutěžení, tentokrát v parodiích zvaných AZ Hvízd, Hledání ztraceného času a Strixie, Natočto!. V průběhu poledního klidu si povykládáme ve Vox po(pa)puli a odpoledne vyrážíme bobovat. Ano, i v sestavě čítající mj. 11 vozíčkářů vyrážíme na kopce vyzkoušet co to je jízda střemhlav dolů na sáňkách a jiných sjíždědlech. Zážitek nad jiné. Ještě že máme statné vedoucí, tentokrát v roli výtahářů... Jedna část výpravy se vrací do Salvatoru oklikou přes rozhlednu Cvilín, ostatní jdou kratší cestou. Večer zápasíme o body ve znalostní soutěži Nejslabší, máte panáka (panáka si dáme hned dvakrát-jednoho si zaskáčeme a druhého vypijeme). Do školních lavic se vracíme v dalším pořadu My všichni školou zničení. Čistíme si zoubky, oblékáme pyžámka a hajdy na kutě.

A tábor se nám pomalu krátí... Snídáme s holou, shlížíme i další epizodu ze seriálu Nemocnice na pokraji zhroucení, týmovou souhru si procvičujeme v Báglu (variaci na Kufr), který hostí Václava Klause, zpěváka Jirku Schelingra a sličnou cikánskou miss Eržiku Nádhernou. Před obědem si stíháme ještě prolítnout Vox po(pa)puli a zobeme i Banánové rybičky (mňamkové jednohubky). Po obědě pracují skupinky na vymýšlení vlastních Večerníčků nebo Reklam... Ti, kterým nechybí básnické střevo, si složí pár veršů z novinových ústřižků v Sobotní chvilce poezie.

"Copak je to tady na stole zahaleno bílým plátnem? Páni, dobrůtky! Ale ty nudle jsou nějaké divné... Takové oranžové a tyrkysově modré...," napadá nejednoho z nás. To už ale přichází mistr kuchař se svou Prima Kvedlačkou a nenechá nás ani na vteřinu pochybovat o svém kuchařském umění. Pod jeho rukama ve chvilce vzniká výtečný pestrý salát a slaďoučká ovocná bowle. Začíná přehlídka legračních Reklam a Večerníčků z produkce šikovných účastníků tábora, mistr Romča Žák nám nechává nahlédnout do své dlouholeté malířské tvorby a zve nás na vernisáž své výstavy.

Večer přichází na řadu tolik očekávaná Diskotéka. DJ Artík nás nenechá ani chvilku zahálet, střídá rychlé šlágry s ploužáky až všichni padáme vyčerpáním. A tak nám přichází vhod odpoledne ukuchtěná bowle. Ale zábava ještě nekončí. Zraky všech přítomných se upírají na zlatý hřeb večera - Peříčko. Přední světová modelka Tereza Maxová v něm probírá choulostivá témata se svými kolegyněmi z branže Claudií Schifferovou a Naomi Campbellovou. Odměňujeme vítěze naší celotáborové hry, každý dostává upomínkový list ve tvaru televize, bonbónky a ještě sušenky Telka klasik. Umýváme se a uleháme naposledy do našich krnovských pelíšků. To nám to ale uteklo!

Den poslední se nese v rytmu balení a příprav k odjezdu. Nakládáme tašky do autobusu, ještě jednou máváme Salvatoru a plnou parou uháníme na jiho-jihovýchod...

Film našich zážitků se domotal až do úplného konce, my však pevně věříme, že naše nevšední vzpomínky zůstanou navždy zachovány v archivu našich srdcí...

Iva Mertová, Tereza Seiferová

 

Zvětšit