Kouzelná školka - Handicap Zlín
Nacházíte se: Nástěnka / Další akce klubu

Kouzelná školka

7. 12. 2003

Mikulášská pro malé i velké


„Nezapomeň si s sebou vzít batůžek, svačinku a nějaký netradiční hudební nástroj...“, tak takhle zněla věta, která se, vyskytovala na pozvánce na letošní předvánoční show. Tentokráte jsme se sešli v duchu Kouzelné školky, tedy pořadu pro předškoláky, ale že jsme se nenudili ani my, „poškoláci“, to vám můžu potvrdit. Kolem třetí hodiny odpolední vchází snad sto padesát školáčků do sálu na Lesance, ve kterém bylo už na první pohled vidět duch celého programu. Zasedli jsme do lavic s výhledem na pódium, prkna, která toto odpoledne znamenala opět super zábavu z dílny HANDICAPu (?).

... na pódiu se objevuje „Michal“, přesně tak jak ho známe z populárního pořadu; a hned za ním skřítek František. A ti tam vyváděli kousky, panečku. Jejich zcela jednoduchý, univerzální recept na bábovku opravdu stál za to. Jak jen to bylo ...lepící páska, kladívko, pár hřebíčků, nůžky, čokoláda....prostě vše co dům dal. Pořádně zamíchat, tááák, a už to bylo. Kdo neviděl - neuvěří....bábovka.

Později přišli na řadu naše, již zmíněné, hudební nástroje. To byl randál!! Naučili jsme se pár důležitých rytmů a plní elánu se pustili do společných skladeb. Hudba z Marsu měla silnou konkurenci. No a to byli teprve první z účinkujících, kteří se nám to odpoledne na jevišti ukázali. Nechyběla naše známá Dáda Patrasová, dokonce ani babička. No, byla sice trochu sklerotická a  párkrát nám na jevišti i usnula, to ale  musíme brát s rezervou, už je to přeci starší paní (a navíc ji hrál Neki). Ale musím říct, že i od ní jsme se dozvěděli nemálo zajímavých informací. Po ní přišel na podium i chlapeček s holčičkou z pléna, kteří se představili skvělou prácí s marionetou... Chvilku jsme si pocvičili i s oblíbenou Magdou, Michal se nám zamotal do svých izolep, zkrátka „klasika“.

Během těch pár hodin se střídal jeden skeč druhý, ale  jak jinak nejvíc jsme se stejně těšili na nadílku. Každý jsme dostali plný balík sladkého překvapení a hlavně kalendář na příští rok. Pak už nezbývalo než se rozloučit s kamarády a všem popřát krásné a veselé Vánoce.

Martina Sedláčková

Zvětšit