Koně 1999 - II - Handicap Zlín
Nacházíte se: Nástěnka / Koně

Koně 1999 - II

10. 6. 1999

II. letošní turnus, i s výletem do Vyškova

 

... ještě dobalit náhradní vozíček, hromadu teplých dek pro jistotu a "kdo ví co ještě", zamávat rodičovstvu a můžeme konečně vyrazit i my vstříc novým zážitkům a dobrodružstvím.

Plni sil a dobré nálady střídáme první skupinku v Koryčanech - letos totiž proběhly hned dva turnusy koní, pro velký zájem. A přijíždíme právě včas (podávají totiž oběd). Po ubytování jsme navštívili stáje a pohladili koníky, na kterých budeme následující dny dovádět. Následující den se začalo naplno jezdit a díky pomoci zkušených vodičů a našich vedoucích vše probíhalo den co den s úžasnou pohodou. Jeden den se nám snažil plány zhatit déšť, ale na nás si nepřišel, jezdili jsme v kryté jízdárně. Zkušení harcovníci v koňském sedle si jízdu vychutnávali a nováčci ztráceli respekt a strach. Zvláštní pochvalu za odvahu a překonání sebe sama si dovolujeme vyslovit na adresu Aladina a Romči "Billyho". Svým indiánským stylem "Gabroš" neúnavně pobízel koníka k rychlejší jízdě, naopak Zdeňovi J. a Tomovi "Suzukimu" vyhovovala poklidná jízda se vznešeným výrazem ve tváři.

Peťa "Ježek" si pro nás připravil humornou vložku, a to když si na sebe navlékl nafukovací plavecké rukávky zářivé oranžové barvy a mával s nimi vlevo vpravo, jako že s blinkry - podotýkám, že to vše jedouc na koni. Všechny "koňáky" vzpomenout nemohu, není místa, ale kdo chce, může si přijít prohlédnout hromádku fotek a diáčků. Každopádně všem to moc a moc šlo.

Co ale vzpomenout musím, tak náš další program ve volném čase. Většinou se naplnil množstvím sportovních a zábavných soutěží, během večerů nechyběl hraný Večerníček. Nepřekonatelní ve svých hereckých výkonech byli Honza P., Ježek, Mira, Terezka, Mikuláš a další. Na to navazovaly většinou TV zprávy, komicky ztvárněný souhrn dne v režii i podání Magdalenky a Lidušky. Nechyběl libý zvuk kytar v podání Vukiho a Aleše a společné zpívání. Nechybělo ani "maminčino" pohlazení na dobrou noc, o které se staraly tetičky Helča a Dagmarka.

Letošní výlet směřoval do vyškovského ZOO a do bazénu, bez něhož to na našich akcích už ani nejde. Stejně tak jsme si našli opět prostor a čas k promítání diapozitivů z předešlých akcí. Závěrečný večer jsme stihli vzápětí po sobě dokonce táborák s opékáním špekáčků i nezbytnou diskotéku. Diplomů a odměn bylo letos vskutku hodně, a zbyly i do napínavé hry na úplný závěr, do koryčanského Binga. Po ní létaly prostorem tu šťastné výkřiky radosti, tu zase roztrhané tikety. Ať tak či tak, jeden dojem jsme měli přesto společný: že to stálo zato sem přijet. Vytvořilo se mezi námi navzájem i mezi námi a koníky spousta milých pout a budeme mít na co vzpomínat.

 

Zvětšit