Na?e projekty

 

Facebook
Kuželky, bowling a střelba


Zlínské kruhy 2021 - zlato zůstalo doma!
   
Helena Hradilová | 22.10.2021 | ... Kuželky, bowling a střelba


V sobotu 16. října 2021 se v prostorách Oblastní odbočky Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých Zlín uskutečnil 8. ročník turnaje v simulované zvukové střelbě nazvaný ZLÍNSKÉ KRUHY. Uspořádal jej oddíl sportovců se zrakovým postižením SK Handicap Zlín ve


spolupráci se SONS Zlín. Původní termín konání byl už v dubnu 2020, ale vzhledem ke Covid omezením se uskutečnil až na čtvrtý pokus.

Soutěžilo celkem 25 střelců z Prahy, Brna, Kyjova, Přerova a z domácího oddílu. Každý soutěžící absolvoval 2x10 výstřelů - střílelo se na počítačových trenažérech a soutěžící byli na terč naváděni zvukem. Všichni střelci absolvovali soutěž s neprůhlednými brýlemi, aby byly pro všechny zajištěny stejné podmínky.

Pod vedením hlavního rozhodčího Petra Zemana u střelby pomáhali Dalibor Otáhal, Zdeněk Peprník, Alois Minařík a o občerstvení se postarala Božena Hábová.

V loňském roce jsme si díky dotaci MŠMT pořídili kompletní trenažér pro střelbu z optické pušky a poprvé jsme tak mohli i tuto disciplínu zajistit vlastními silami. Roli hlavního organizátora soutěže ve střelbě z pušky výborně zvládl Michal Hradil.

Výsledky soutěže ve střelbě z pistole na 20 ran:
V soutěži zrakově postižených žen zvítězila Tereza Přikrylová z Tandemu Brno výkonem 179 bodů před Renatou Vítovou ze Zory Praha (177 b.) a Lenkou Matějnou ze Zory Praha (176 b.).
Soutěž zrakově postižených mužů vyhrál domácí Milan Hradil (197 b.) před Pavlem Gutem z Jiskry Kyjov (186 b.) a Pavlem Michelfeitem z Tandemu Brno (185b.).

Výsledky soutěže ve střelbě z optické pušky na 10 ran:
V soutěži žen si nejlépe vedla Renata Vítová ze Zory Praha (95 b.), druhé místo obsadila Tereza Přikrylová z Tandemu Brno (93b.) a třetí místo patřilo domácí Heleně Hradilové (89 b.).
V soutěži mužů zvítězil Josef Hudeček z JISKRY Kyjov (94 b.) před domácím Milanem Hradilem (92 b.) a Pavlem Davidem z Tandemu Brno (91 b.).

Velké poděkování patří všem dobrovolníkům, kteří se podíleli na organizaci turnaje, Oblastní odbočce SONS Vsetín za zapůjčení střelnice, členům TJ JISKRA Kyjov za zapůjčení pistole a sponzorům, kteří věnovali ceny pro vítěze a občerstvení.

Turnaj podpořily tyto firmy: Pivovar ZLÍNSKÝ ŠVEC Malenovice, oční klinika GEMINI, česká spořitelna a.s., Pekařství Svoboda Březík a Pekařství Polanský.

Přečteno: 596x (naposledy 30.9.2022 v 05:21)

Handicap Zlín, z.s. © 2004 - 2022 | www.handicap.cz | handicap(a)handicap.cz
Pedstavujeme se Vm
Nai partnei 2021
Nai partnei 2020 Standardy kvality na vbornou!