Na?e projekty

 

Facebook
Kuželky, bowling a střelba


Zlínské kruhy 2015
   
Helena Hradilová | 27.4.2015 | ... Kuželky, bowling a střelba


V sobotu 11. dubna 2015 se v prostorách Oblastní odbočky Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých Zlín uskutečnil 3. ročník turnaje v simulované zvukové střelbě nazvaný ZLÍNSKÉ KRUHY. Turnaj uspořádal náš oddíl zrakově


postižených sportovců SK „HANDICAP(?)“ Zlín. Do Zlína přijeli zrakově postižení sportovci z Lovosic, Prahy, Kyjova a Olomouce; domácí střelci doplnili celkový počet na 26 účastníků.

Jak vypadá taková střelba osob se zrakovým postižením? Střílí se na počítačových trenažérech z pistole, kterou téměř nerozeznáte od klasické zbraně. Jen z ní nevystřelí kulka, ale vychází zvukový signál do sluchátek střelce při míření na terč (přes laserový paprsek). Střelec má celkem dvacet ran a všichni soutěžící absolvují soutěž s neprůhlednými brýlemi, aby byly zajištěny stejné podmínky.

Zpočátku nás sice trochu zlobila technika, ale po krátkém přemlouvání se umoudřila a tak celý turnaj proběhl v poklidné atmosféře. Pod vedením hlavního rozhodčího Petra Zemana u střelby pomáhali Veronika Pálková, Lenka Zedková, Zdeněk Peprník a Stanislav Malíšek, o občerstvení se přímo profesionálně starala Katka Krejčí.

V soutěži zrakově postižených žen zvítězila Stanislava Bartoníková z JISKRy Kyjov (178 b.) před Lenkou Matějnou (165 b.) a Jaromírou Nývltovou (161 b.) - obě ze ZORY Praha.

Soutěž zrakově postižených mužů vyhrál domácí Milan Hradil (183 b.) -na fotografii - před Vladimírem Krajíčkem z ASK Lovosice (178 b.) a Josefem Hudečkem z JISKRY Kyjov (173 b.).

V kategorii OPEN zvítězil Tomáš Trnka ze ZORY Praha (187 b.) před Stanislavem Malíškem z domácího SK „HANDICAP(?)“ Zlín (173 b.) a Janem Balcárkem ze SIGMY Olomouc (160 b.). Tomáš Trnka se stal i absolutním vítězem turnaje a získal putovní pohár věnovaný Mgr. Alenou Gajdůškovou a hlavní cenu – pro Zlín typické boty.

Velké poděkování patří všem dobrovolníkům, kteří se podíleli na organizaci turnaje, panu Hudečkovi z JISKRY Kyjov za zapůjčení střelnice a sponzorům, kteří věnovali ceny pro vítěze a občerstvení.

Turnaj podpořily firmy:
BRIMEX CZ, s.r.o. Zlín, CETERIS, s.r.o. Mladcová, Fatra, a.s. Napajedla, Kovárna VIVA, a.s. Zlín, Pekárna PENAM Zlín, Pekárna VEKA, s. r. o. Štípa a Zeman TECHNOGROUP, s. r. o. Praha.

Velké poděkování patří dobrovolníkům, kteří se podíleli na organizaci turnaje a sponzorům, kteří věnovali ceny pro vítěze a občerstvení.

Helena Hradilová

Přečteno: 2311x (naposledy 29.11.2022 v 02:46)

Handicap Zlín, z.s. © 2004 - 2022 | www.handicap.cz | handicap(a)handicap.cz
Pedstavujeme se Vm
Nai partnei 2021
Nai partnei 2020 Standardy kvality na vbornou!