Na?e projekty

 

Facebook
Jarní tábory - HIPO

Koryčany 2001

Koryčany 2001
   
Jana Kochtová | 1.6.2001 | ... Jarní tábory - HIPO


Kopyta bouchají, podkovy cinkají, stáje voní...No jasně! Koryčanští koníci jsou po roce opět připraveni na naši návštěvu.


Do autobusu nastoupila spousta starých ostřílených koňáků, ale i nové neznámé tváře. Rodiče se s přáním pěkného pobytu rozloučili se svými ratolestmi, pac a pusu a mohlo se vyrazit vstříc novým zážitkům.

A že jich bylo. Hned při příjezdu jsme zjistili, že Freďák, nejvyšší koňák nezahálí a vše spolu s ostatními opravuje a přizpůsobuje k lepšímu pobytu tady. Po počátečním okoukávání dostal každý svůj pokoj a postýlku.

Na druhý den se všichni ohromně těšili, neboť se šlo "rajtovat" (jezdit) na koníčkách. I ti, co se báli těchto krásných tvorů, strach překonali a všichni měli možnost vidět svět ze hřbetu koně. Všechno proběhlo v pořádku, až na jedince, který měl čest vyzkoušet si i pád ze sedla. Asi to nebylo nic příjemného, ale člověk má za život vyzkoušet všechno (... i když ... má to své pro i proti, že ...).

Naše rajtování samozřejmě vyplňovaly drobné hry a hrátky, ale i větší soutěže a programy, jako např. "DO-MA-XI" , při kterém nás obšťastnil svou návštěvou známý zpěvák Martin Maxa, neodolatelná byla i Sabinka Laurinová a Pavlík Trávníček, kteří zajišťovali úsměv na rtu po celou dobu večera. Osobně jsme se také setkali s Vladimírou Čechovou, která skvěle uvedla soutěž "TAJEMSTVÍ KOňÁCKÉHO MILIONÁŘE". Nezapomenutelná je ale taky šipkovaná, při které nám místní děti odcizily část otázek a mnoho dalších.

Nechyběla ani návštěva stájí, kde jsme nakrmili mlsné koníky.
NajednOu se ale týden přehoupl a ve čtvrtek večer se všichni těšili na hřejivé plamínky táboráku, voňavé špekáčky, kytárku a skvělou diskotéku, na které to teprve nabíralo ty správné obrátky. Po rozdání diplomů a mini dárečků každý tušil, že se už zítra budeme muset rozloučit s tímto kouzelným místem, Málokomu se chtělo domů, ale naposledy jsme zamávali koníkům a frr domů.

Ve Zlíně na nás opět čekali natěšení rodičové. Některým dětem se tak nechtělo, že dokonce ukápla i nějaká slzička. Všichni jsem se ale nakonec rozloučili s úsměvem na tváři a s dobrým pocitem, že příště zas...


Na tomto místě nesmí chybět velké poděkování všem z Pekárny Veka Štípa a hlavně panu Fráňovi za vynikající pekařské výrobky, kterými obohatili - jako již poněkolikáté - náš stůl.

Přečteno: 4095x (naposledy 30.9.2022 v 05:23)

Handicap Zlín, z.s. © 2004 - 2022 | www.handicap.cz | handicap(a)handicap.cz
Pedstavujeme se Vm
Nai partnei 2021
Nai partnei 2020 Standardy kvality na vbornou!