Na?e projekty

 

Facebook
Napsali o nás


Postižené a zdravé děti "v Egyptě"
   
ČTK | 3.10.2005 | ... Napsali o nás


20.08.2005 - MF Dnes
Z malých táborníků ve Vizovicích se stali faraoni
Vizovice - Téměř osm desítek handicapovaných a zdravých dětí z celého Zlínského kraje se společně ocitlo na letním táboře ve Vizovicích. Letošní táborová hra je zavede do prostředí starověkého Egypta. „Před branami tábora vyrostla deset metrů vysoká pyramida.


Děti rozluští několik hieroglyfů, objeví sarkofág nebo se naučí vyrábět papyrus,“ řekl organizátor tábora Aleš Chudárek. Tábora se každoročně účastní děti s různým druhem postižení, mimo jiné i děti na invalidním vozíku, děti s mentálním nebo zrakovým postižením. „Naším cílem je integrace, vzájemné začlenění těchto dětí mezi jejich zdravé vrstevníky,“ uvedl Aleš Chudárek. Děti společně hrají běžné i neobvyklé hry. Nechybějí zde například tradiční táboráky, letní kino nebo stezka odvahy. Díky táborové hře se děti vždy ocitnou v určitém období.
Na táborech v minulých letech například hledaly svatý grál, jindy pobývaly na dvoře císaře Rudolfa II. nebo během Tábora českých tradic prožily Velikonoce, postavily májky a připomenuly si i Vánoce.
Letos si v rámci egyptské tematiky například společně secvičí divadelní představení. V bazénu, jenž je součástí táborového areálu, se zúčastní i netradičních soutěží, například výlovu Nilu nebo přetahování lanem na nafukovacích matracích. Pro umocnění egyptské atmosféry si vedoucí oblečou dobové kostýmy. Společenské místnosti pak zdobí egyptské motivy.
Handicapovaným dětem na táboře nepomáhají rodiče, ale jejich osobní asistenti, odborníci a dobrovolníci. Akce se účastní i děti z dětských domovů. Program i organizaci zajišťuje zlínské humanitární sdružení Handicap(?), které během roku připravuje různá setkání, zájmové kroužky, pobytové akce či ozdravné jízdy na koních.

Přečteno: 4224x (naposledy 26.6.2022 v 20:20)

Handicap Zlín, z.s. © 2004 - 2022 | www.handicap.cz | handicap(a)handicap.cz
Pedstavujeme se Vm
Nai partnei 2021
Nai partnei 2020 Standardy kvality na vbornou!