Na?e projekty

 

Facebook
Jarní tábory - HIPO

Hiporehabilitace v Koryčanech

Koryčany 1999
   
Petr Fišar | 1.6.1999 | ... Jarní tábory - HIPO


... ještě dobalit náhradní vozíček, hromadu teplých dek pro jistotu a "kdo ví co ještě", zamávat rodičovstvu a můžeme konečně vyrazit i my vstříc novým zážitkům a dobrodružstvím.


Plni sil a dobré nálady střídáme první skupinku v Koryčanech - a přijíždíme právě včas (podávají totiž oběd). Po ubytování jsme navštívili stáje a pohladili koníky, na kterých budeme následující dny dovádět.

Následující den se začalo naplno jezdit a díky pomoci zkušených vodičů a našich vedoucích vše probíhalo den co den s úžasnou pohodou. Jeden den se nám snažil plány zhatit déšť, ale na nás si nepřišel, jezdili jsme v kryté jízdárně. Zkušení harcovníci v koňském sedle si jízdu vychutnávali a nováčci ztráceli respekt a strach. Zvláštní pochvalu za odvahu a překonání sebe sama si dovolujeme vyslovit na adresu Aladina a Romči "Billyho". Svým indiánským stylem "Gabroš" neúnavně pobízel koníka k rychlejší jízdě, naopak Zdeňovi J. a Tomovi "Suzukimu" vyhovovala poklidná jízda se vznešeným výrazem ve tváři.

Peťa "Ježek" si pro nás připravil humornou vložku, a to když si na sebe navlékl nafukovací plavecké rukávky zářivé oranžové barvy a mával s nimi vlevo vpravo jako že s blinkry - podotýkám, že to vše jedouc na koni. Všechny "koňáky" vzpomenout nemohu, není místa, ale kdo chce, může si přijít prohlédnout hromádku fotek a diáčků. Každopádně všem to moc a moc šlo.

Co ale vzpomenout musím, tak náš další program ve volném čase. Většinou se naplnil množstvím sportovních a zábavných soutěží, během večerů nechyběl hraný Večerníček. Nepřekonatelní ve svých hereckých výkonech byli Honza P., Ježek, Mira, Terezka, Mikuláš a další. Na to navazovaly většinou TV zprávy, komicky ztvárněný souhrn dne v režii i podání Magdalenky a Lidušky. Nechyběl libý zvuk kytar v podání Vukiho a Aleše a společné zpívání. Nechybělo ani "maminčino" pohlazení na dobrou noc, o které se staraly tetičky Helča a Dagmarka.

Letošní výlet směřoval do vyškovského ZOO a do bazénu, bez něhož to na našich akcích už ani nejde. Stejně tak jsme si našli opět prostor a čas k promítání diapozitivů z předešlých akcí. Závěrečný večer jsme stihli vzápětí po sobě dokonce táborák s opékáním špekáčků i nezbytnou diskotéku. Diplomů a odměn bylo letos vskutku hodně, a zbyly i do napínavé hry na úplný závěr, do koryčanského Binga. Po ní létaly prostorem tu šťastné výkřiky radosti, tu zase roztrhané tikety. Ať tak či tak, jeden dojem jsme měli přesto společný: že to stálo zato sem přijet. Vytvořilo se mezi námi navzájem i mezi námi a koníky spousta milých pout a budeme mít na co vzpomínat.

Přečteno: 3942x (naposledy 30.9.2022 v 04:36)

Handicap Zlín, z.s. © 2004 - 2022 | www.handicap.cz | handicap(a)handicap.cz
Pedstavujeme se Vm
Nai partnei 2021
Nai partnei 2020 Standardy kvality na vbornou!