HANDICAP Zlín ukončil loňský rok Televarietém - Handicap Zlín
Nacházíte se: Nástěnka / Napsali o nás

HANDICAP Zlín ukončil loňský rok Televarietém

17. 12. 2008

Naše PrahaZávěrečnou tečkou za celoroční činností klubu dětí a mládeže občanského sdružení „HANDICAP" Zlín bylo na konci loňského roku společenské setkání dětí, osobních asistentů, rodičů a dalších přátel tohoto uskupení, které se přes patnáct let věnuje přípravou volnočasových programů handicapovaným dětem a poskytováním sociálních služeb lidem se zdravotním postižením.

Akce se konala v půli prosince v sále Masters of Rock Café ve Zlíně a byla nejen příležitostí se trochu ohlédnout. Každá akce klubu dětí a mládeže „HANDICAP“ je něčím motivovaná a ne jinak tomu bylo i tentokrát.
„Na stolech karafiáty, u dveří usměvaví pionýři a vexláci nabízející bony, to všechno dalo návštěvníkům jasné indicie, že se ocitli o pětadvacet let zpět. Podium zdobil nejen nápis Televarieté, ale hlavně imitátoři obou moderátorů Jiřina Bohdalová a Josef Dvořák se svými typickými scénkami,“ popsal Aleš Chudárek z občanského sdružení „HANDICAP“ Zlín.

Namíchali vskutku pestrý koktejl zábavy, ze kterého všichni diváci rádi upíjeli. Nevolali po starých časech, spíš se radovali ze života, aby zase na chvíli zapomněli na starosti všedních dní. A aby byl zmíněný koktejl vskutku barvitý, přišel mezi děti Děda Mráz, Mikuláš i Ježíšek najednou. Obdarovali děti svými nadílkami a dobrým slovem, takže co víc si ke konci roku přát. Ptáte se na poselství z tohoto odpoledne? Možná by mohlo znít: „Usměvaví lidé všech zemí světa, spojte se!“

Program byl velmi bohatý. Děvčata z tanečního kroužku, většinou s mentálním postižením, zažila premiérové vystoupení své choreografie orientálních tanců a poprvé v životě si mohla vychutnat potlesk přeplněného sálu. Program obohatily i tři profesionální břišní tanečnice pod vedením Marie Vaněčkové. Přizvané děti z Dětského domova na Lazech předvedly nezapomenutelnou pohádku, na podiu se střídala řada hudebních a tanečních vystoupení vlastní i přizvané produkce.

No a příště se třeba zhodnocení dalších aktivit odehraje třeba v pohádce, mezi Indiány, na tajuplném ostrově nebo v době císaře Rudolfa II.

Článek na stránkách Naše Praha - ZDE

 

Zvětšit