Do Říše fantazie - Handicap Zlín
Nacházíte se: Nástěnka / Letní tábory

Do Říše fantazie

21. 8. 2012

Dvanáctimetrového draka jsme rozhýbali, rozmluvili i rozchroptili


Iso musta, iso musta - I suna laudala - HEJ!
Bé Í en Gé Ó - HEJ, radujme se, HOBITI!


Zdravím všechny rodiče, kamarády a především VELKÉ A MALÉ HOBITY! Je mi velkou ctí, že se můžu podělit se svými zážitky a aspoň trochu všem připomenout krásné dny, které jsme společně strávili na posledním letním táboře v srpnu ve Vizovicích. Je to už dlouhých 14 let, kdy jsem poprvé zavítala na letní tábor s „Handicapem(?)“. A i když jsem teď měla od táborů menší pauzu, v hlavě se mi živě promítají vzpomínky, které jsem jako dítě mohla nasbírat a které jen tak nezmizí. Proto jsem se i letos už coby instruktor probudila v den odjezdu na tábor se zvláštním pocitem, protože jsem věděla, že mě čeká něco naprosto nezapomenutelného a úžasného…

Po příjezdu nás čekaly krásné chvilky, spojené se setkáváním starých známých kamarádů, seznámení se s novými členy a samozřejmě oddílové hrátky a seznamovačky, díky kterým jsme se rozkoukali a mohli jsme se bez obav plně soustředit na to, co nás v dalších dnech mělo čekat..

A velké věci se začaly dít opravdu záhy. Po prvním probuzení se na louce objevil dvanáctimetrový drak. Vysvětlení nám dal přicházející čaroděj Gandalf. Společně přišli z jiných světů, trochu pohádkových a tajemných, o to lákavějších, z Říše Fantazie. Chopili jsme se Gandalfovy výzvy a pomohli draka jménem SAFIRA nejprve rozhýbat, pak v něm probudit dračí dech a nakonec i rozmluvit. A tak jsme se dozvěděli, že nás čeká dlouhá cesta za záchranou Říše Fantazie, kterou sužuje Pán Stínů. Na tuto cestu plnou překážek a dobrodružství jsme se měli vydat coby HOBITI. Nejprve jsme se na ni řádně posilnili. V typických pláštících a kapucích jsme uspořádali velkolepou hostinu. Navíc jsme všichni dostali od Gandalfa na krk Prsteny Moci. Ty nám měly po celou dobu výpravy pomáhat a i díky nim jsme se mohli dostávat na výpravy za Bránu FANTAZIE.

Před Branou jsme se pokaždé scházeli s velkým očekáváním, nikdo nevěděl, co přijde. Naštěstí nás se vším vždy velmi ochotně seznámil strážce brány a času – Chronos nebo jiná Postava z Fantazie. Na rodinky Červených, Zelených a Modrých čekaly náročné úkoly. Bojovaly se SKŘETY, zachraňovaly nemocné a zraněné ELFY, hledaly poklady společně s TRPASLÍKEM, přelstily záludného GLUMA, zalévaly starobylé stromy ENTY. Jindy jsme museli překonat strašlivou MEDÚZU či přejít přes území ČERNÝCH JEZDCŮ. U nich jsme byli nuceni s těžkým srdcem vhodit naše Prsteny moci do ohně (... stejně jako Frodo v Pánu Prstenů).

To vše a mnohé další jsme museli zvládnout, abychom mohli postupně putovat na mapě a spolu s třemi posledními dračími vejci se tak přiblížili k PANÍ SVĚTLA, k patronce Říše Fantazie. Cesta to byla náročná a bylo potřeba prokázat obrovský kus odvahy. Naštěstí jsou Hobiti statečný národ a se zapojením všech sil a s projeveným odhodláním se nám to podařilo!

Fantazii jsme zachránili a byli jsme bohatě odměněni. Nemyslím tím jen spoustu dárků a věcí na památku, ale především velké poslání – že bychom nikdy neměli přestat s hledáním a posouváním hranic Fantazie!

Musím se k něčemu přiznat. Je to už pár dní, co jsme se z tábora vrátili, ale stále víc a víc si uvědomuji ty krásné chvíle, které jsme společně mohli zažít.
Vzpomínám nejen na každodenní hry a výpravy do Fantazie, ale i prosté hobiťácké řádění, diskotéku, „HOBITFEST“, nádherný výlet do „Kovozoo“ a archeoskanzenu. Nebo třeba zpívání u našeho zpěvníku (už č. 16!), koupání v bazéně a v neposlední řadě nádherný ohňostroj a závěrečnou Gandalfovu řeč, u které málokdo udržel slzu.

A o tom to asi je… pokud aspoň polovina dětí a vedoucích při odjezdu z tábora pláče dojetím, že končí něco velkého, tak to stálo za to. Děkuji, že jsem u toho všeho mohla být a snad se brzy zase setkáme!
A co říct na závěr? Co jiného, než: "...HOP HEJ, JE VESELO!!!"  :o))

Terka Veverka Navláčilová     

A Gandalf připojuje velké poděkování všem vedoucím a osobním asistentům za veškeré předtáborové a táborové úsilí, dále všem partnerům akce za podporu a také všem dalším, kdo jakkoli přispěli ke zdaru akce za pomoc!

Videoklip z Říše fantazie na You Tube - ZDE

 

Zvětšit