Country víkend - Handicap Zlín
Nacházíte se: Nástěnka / Další akce klubu

Country víkend

6. 6. 2001

Nadupaný 7. ročník Dne dětí

 

Nemálo (asi 65) se nás druhého června odebralo na Horákův Mlýn ve Zlíně, kde se konal dlouho očekávaný Country víkend.

Všichni jsme přijeli "řádsky" kovbojsky oblečení, všichni s klobouky na hlavách a "kolty proklatě nízko u pasu"... Ani sličné dámy si s dobou věhlasného Buffalo Billa nic nezadaly a kluci tak měli "na co koukat" Bez otálení jsme rozjeli kolotoč legrace, zábavy a neobyčejných her. Vzpomínám na dobovou hru - házení podkovou na kolík nebo na hru o "Největšího pijana". Jak už název napovídá, šlo o to vypít půllitr v co nejkratším čase. Věřte nevěřte, některým zvlášť nadaným jedincům se to povedlo i pod deset sekund (podotýkám, že nešlo o pivo, jak by asi někteří rádi slyšeli, ale o šumák). Přesto následoval tzv. "Běh opilcův". To vám nejdřív pořádně zamotali hlavu a pak poslali přes nejrůznější překážky. No, že občas někteří "mírně zabloudili" nebo brzdili bradou o zem dvakrát předesílat nemusíme.

U dalšího stanoviště jsme si vyzkoušeli házení nožem na portrét nějakého nebezpečného vězně. "Živého či mrtvého", stálo pod fotografii dotyčného a tak se každý snažil jak mohl, aby to byl on, který slibovanou odměnu nakonec dostane. Pak nás čekal slalom na koni (teda dřevěném) a také "Krocení divokého býka". Co se pod takovým názvem skrývá? To vás posadí na takovou houpačku a pak s vámi třesou a houpají - a vy se snažíte bez držení rukama usedět co nejdéle to jde, než... se zabrzdíte o matračky na zemi. Kdo to přežil, šel se učit střílet z revolveru na cíl nebo jinde se zas učil práskat bičem. Celkově vládla skvělá nálada.

Uklidnění přišlo, když nám přišli povídat děda a táta Pálkovi o nejrůznějších zbraních, nechyběly samozřejmě ani ty původní z Divokého západu a dokonce jsme si z některých mohli všichni i vystřelit. To byly ale rány: "nabít, zamířit, pal!" Taky k nám přišli přátelé, kteří uměli vyrábět parádní věci z kůže, nejrůznější ozdoby, peněženky, visačky atd. A na mnohé se také dostalo, že si je mohli odvézt s sebou domů.
K večeru nás čekalo další velké překvapení, přicválali k nám totiž čtyři koňáci na svých krásných koních a hned nám ukázali, co takový kůň umí. Nejdřív nás koníci pěkně pozdravili a pak už se po louce proháněli jeden za druhým. Chvíli klusali, chvíli cválali a chvílemi jsme ani nestíhali všechno sledovat, jak byli rychlí. Každý kdo chtěl se na nějakém z koní mohl povozit.

Už byl skoro večer. Ale to největší překvápko nás teprve čekalo. Přijela k nám totiž opravdová profi country kapela! Hráli nám a hlavně parádně tančili a učili nás dohromady country tance až do úplné tmy. Kroky nebyly zrovna dvakrát lehké, jenže nás hned tak něco neodradí. A jak nám to nakonec šlo! No a u táboráku a písniček nám skončil den. Každý si vlezl do stanu, "zakutal se" do spacáku a nechal si zdát nějaké country sny!

Druhého dne hned z rána jsme se jako každým rokem přesunuli na bazén, kde jsme strávili celé dopoledne při tradičním řádění. Z vody nám pěkně vytrávilo! Takže rychle na oběd a pak už na poslední číslo tohoto bohatého víkendu - přehlídku psů. Pejsci vypadali na první pohled mírumilovně, ale na ten druhý... ještě že byli na vodítku. Na úplný závěr jsme ještě zkoušeli, jak to komu jde s bičem - někteří by se nemuseli stydět své umění předvádět i pro publikum...!
Před odjezdem, již tradičně, nechybělo rozdání diplomů a památečních suvenýrů a ...
...a někdy příště zase ahoj!

---
Tato akce v rámci dne dětí měla už svůj sedmý ročník. Během všech předcházejících jsme vystřídali nejrůznějších místa ve Zlíně, zejména Školičku a Dětské centrum na Burešově. Letos poprvé jsme využili azyl tzv. Horákova mlýna na Vršavě, který spravuje Okresní myslivecký spolek Zlín. Jeho jednatel pan Josef Václavík nám vycházel všemožně vstříc a je i jeho zásluhou, že se tato akce podařila.
Děkujeme OMS Zlín, stejně jako všem dalším: "koňákům" ze Zádveřic v čele s Oldou Hurtou, mistrům kožedělné výroby, panu Janu Veselému, Emilu Dunčovi a spol., odborníkům přes historické zbraně V+V Pálkovým, členům country skupiny Globetrotters a také Míši Úchvatové.

Liduška a Martinka Sedláčkovy

Zvětšit