Charitativní aukce Rachna Kachna - Handicap Zlín
Nacházíte se: Nástěnka / Pozvánky

Charitativní aukce Rachna Kachna

31. 8. 2013

Při této akci se draží , vzpomíná i pomáhá současně


Charitativní aukce na Aukro.cz Rachna Kachna 2013 odstartovala! Děkujeme za každou vaši pomoc! Více na iDnes.cz, na FB - ZDE, na stránkách HFC Zlín. Song k akci ke stažení ZDE.

Dne 7. září 2013 uběhnou dva roky od tragické nehody letounu Jak-42, na jehož palubě zahynul i zlínský rodák a vynikající český hokejista Karel Rachůnek přezdívaný “Rachna.” U této příležitosti se rozhodl Hokej Fan Club Zlín uspořádat aukci, jejíž výtěžek bude věnován na podporu organizace "HANDICAP(?)". Dražit se bude Karlův dres, v němž reprezentoval ČR na Euro Hockey Tour roce 2010 (s podpisy reprezentačních hráčů) a další hokejové předměty v aukci s názvem RACHNA KACHNA 2013.

Aukce dresu odstartuje 31. srpna 2013 na největším tuzemském aukčním portálu www.aukro.cz. Vyvolávací cena činí 4 koruny. Majitel dresu bude známý 7. září 2013. V rámci aukce bude možné získat i další předměty přímo či nepřímo spojené s “Rachnou.” Jde např. o dres PSG Zlín s číslem 4 a jmenovkou Rachůnek (tyto dresy hráči PSG Zlín oblékali na předzápasová rozbruslení v období bezprostředně po letecké tragédii), dres s číslem 4 a jmenovkou Rachůnek z benefičního utkání Zlín - Jaroslavl, šála z benefičního utkání, puk z benefičního utkání a také unikátní set puku, šály a dresu, který hráči nosili před benefičním zápasem. Také u těchto předmětů potrvá aukce od 31. srpna do 7. září 2013. Dres Karla Rachůnka, jenž do aukce poskytla Nadace České pojišťovny, je vlastnoručně podepsaný hráči, kteří v roce 2010 společně s Karlem získali zlatou medaili na MS v Německu. Neschází žádné z velkých jmen. Na dresu jsou podepsáni např. Jaromír Jágr, Tomáš Vokoun, Miroslav Blaťák, Jakub Voráček, Michal Rozsíval, Tomáš Rolínek, Ondřej Pavelec a další.

Prezident HFC Zlín Tomáš Vitásek k tomu řekl: „Jsme rádi, že se nám podařilo získat originální dres Karla Rachůnka a další zmíněné předměty. Věříme, že aukce přiláká mnoho (nejen) hokejových příznivců a podaří se vybrat co nejvyšší částku, která pomůže potřebným."

Výtěžek akce bude věnován humanitární organizaci "HANDICAP (?)", která poskytuje služby lidem se zdravotním postižením. „Oceňujeme nápad Hokej Fan Clubu Zlín, který dražbou dresu Karla Rachůnka oživí vzpomínku na tohoto skvělého zlínského hokejistu. Jsme moc rádi, že výtěžek aukce podpoří klienty naší neziskovky,“ uvedl Aleš Chudárek, ředitel sdružení "HANDICAP(?)”. Občanské sdružení HANDICAP(?) Zlín poskytuje přes dvacet let lidem s tělesným postižením nebo seniorům osobní asistenci a speciální přepravu. Po celý rok také připravuje desítky akcí pro děti s různým zdravotním postižením. „Právě na činnost Klubu dětí a mládeže bude výtěžek aukce použit. Děkujeme předem pořadatelům aukce i všem, kdo se do ní zapojí,“ dodal Chudárek.

Organizátor akce Radek Pobuda k celé aukci říká: “Myšlenka udělat tuto akci vznikla už před rokem. Bohužel díky časovému presu a spoustě akcí plánovaných na první výročí tragédie postoupila myšlenka do ústraní. Cíl této akce je podpořit sdružení, které naprosto úžasným způsobem pracuje s lidmi, ke kterým i já mám vřelý vztah a moc tyto pracovníky obdivuji. Proto si myslím, že si všichni pracovníci i samotní postižení zaslouží finanční pomoc pro zpříjemnění jejich života.”      

 

Zvětšit