BeneFIČÁK - Handicap Zlín
Nacházíte se: Nástěnka / Benefice

BeneFIČÁK

2. 7. 2015

"Jízda" se slavnostní a přitom uvolněnou atmosférou

Sál Kongresového centra ve Zlíně se stal dne 16.6.2015 už popáté dějištěm benefičního koncertu ve prospěch neziskové organizace „HANDICAP (?)“ Zlín. Díky více než 750 návštěvníkům koncertu a díky podpoře partnerů akce se tentokrát podařilo získat rekordní výtěžek ve výši 160.100 korun. Peníze podpoří osobní asistenci pro vozíčkáře a seniory, dopravní služby imobilním a volnočasové aktivity klubu dětí a mládeže. Hlavními hvězdami letošního koncertu byli Václav Noid Bárta a Ilona Csáková.

Máme obrovskou radost, že zájem o koncerty rok od roku roste. Letos byl sál téměř plný a troufám si říct, že pro všechny návštěvníky i pro naše klienty to byl výjimečný večer. Kromě Ilony Csákové a Václava Noida Bárty se o hudební program starala Filharmonie Bohuslava Martinů pod taktovkou Jakuba Kleckera, F-dur Jazzband se Zuzanou Sapárovou, Hanna a Jiří Poribiakovi, zpěvák Roland Hamaj. Za doprovodu Tomáše Baxy zazpíval i člen sdružení Lukáš Laža. O vokály se během večera postaraly Lenka Rafajová, Lucie Válková a Petra Martinovská. Večerem již tradičně provázel Martin Pášma v roli moderátora. Nálada na akci byla slavnostní a přitom uvolněná, z vystupujících byla cítit velká energie.

V průběhu večera měli hosté možnost podpořit Handicap koupí památeční placky při veřejné sbírce – její výtěžek letos přinesl dalších 20.809 Kč – a přestávku oživila tzv. stužková tombola. Oficiálnímu programu ještě předcházel předprogram, který zahrnoval např. jízdu na ortopedickém vozíku, taneční vystoupení členů sdružení i jízdu na speciálním dvojkole pro nevidomé.

Benefičák, jak byla akce neformálně také nazvána, nabídl hostům pestrou skladbu hudebních vystoupení od filmových melodií, přes emotivní duety až po závěrečné funky, které zvedlo celý sál ze sedadel. „Nechyběly salvy smíchu ani slzy dojetí a při poslední písni všichni skandovali ve stoje. Byl to velký zážitek“, zhodnotil večer dlouholetý člen sdružení Handicap Roman Žák.
---    
Velké poděkování za dlouhodobý přínos pro tyto koncerty patří členům a dále vedení a pracovníkům Filharmonie Bohuslava Martinů, zejména panu řediteli Josefu Němému a dále Jindřišce Keferové, Dagmar Gargulákové a Tomáši Gregůrkovi. Děkujeme také členům F-dur Jazzbandu, včele s jejich kapelníkem Zdeňkem Marušákem, za trvalou přízeň a manažeru „F-durů“ Janu Slavíkovi za organizační přínos akci, děkujeme všem dobrovolníkům, a dále Barboře Slavíkové a Tomáši Chmelovi za práci na videoprojekcích, panu Janu Podhornému za práci na plakátě, fotografům Pavlu Petruškovi a Pavle Máčalové, nepostradatelným partnerům akce a všem dalším, kdo se jakkoli podíleli na přípravách a průběhu koncertu.

DĚKUJEME:

Plakát

Zvětšit