Aprílkros - Handicap Zlín
Nacházíte se: Nástěnka / Další akce klubu

Aprílkros

23. 4. 1999

3. ročník | 11 družstev

Již potřetí jsme se rozhodli pro tento vysoce prestižní závod, ve kterém "o nic nejde, leda tak o nové kamarády a trochu jiný náhled na svět" - jak zní oficiální podtitul halového závodu na vozíčcích zvaného Aprílkros.

Kromě našeho členstva jsou k němu vždy zváni hlavně "študáci" zlínských a okolních středních škol a učilišť, aby přijeli do haly SPŠ kožařské ve Zlíně vyzkoušet "zač je toho loket při jízdě na vozíčku". Zástupci škol a tři naše týmy, všechny po třech závodnících si dopředu vymysleli svůj krycí název, pokřik a připravili vlajku a dres, takže se může začít s úvodním ceremoniálem závodu. Troubení fanfár a mávání křídly dvou průvodců odpolednem, načepýřených Ptáků Emanů svolává k nástupu. Všech 11 družstev se srocuje, je zapálen "olympijský" oheň, vyzvednuty vlajky zúčastněných týmů, proneseny sliby rozhodčích i závodníků - takže hurá k soutěžím.

Úvodní disciplína byla docela jednoduchá - projet štafetově hladký okruh na vozíčku. Následovala přestávka vyplněná veselou módní přehlídkou, po které už nebylo vše tak lehké. Museli jsme totiž za jízdy udržet plamínek hořící svíčky "na živu", jinak se muselo daleko pro sirky a nabíhal tak ztrátový čas. V další soutěži jsme si dokázali, že se dá z vozíčku hrát i hokej (a obstojně trefovat do branek smetákem). Je pravda, že "bodyček" či naražení na mantinel tak vypadá o něco hrůzostrašněji než obvykle, ale všichni to přežili.

V přestávce naše oči "zasytilo" vystoupení dívčí taneční skupiny, takže si v následující soutěži klidně necháváme oči zavázat a vyrážíme s bodcem hledat a propíchávat balónky. Poslední přestávku vyplnila spolupořádající Sekce "B" sehráním dvou grotesek. Pátou disciplínou byl "kontejner", kdy bylo třeba co nejrychleji naložit a převést asi dvacet předmětů do cíle.

Jednoduše řečeno, během tohoto aprílového odpoledne se střídala jedna "bláznivina" za druhou a my ani na chvíli nevydechli. A kdo že si vlastně odnesl putovní cenu - Ptáka Emana a vavříny vítězství? No, i když "o fous", tak přece jenom naši profesionálové z Handicap Teamu. Takže máme opět vítězství "doma". Sláva vítězům, čest všem ostatním, kteří vyhráli (nad nudou a sami sebou).

Lukáš Kuklík Filípek

Zvětšit