Aprílkros vyhrál "Handicap" posedmé - Handicap Zlín
Nacházíte se: Nástěnka / Další akce klubu

Aprílkros vyhrál "Handicap" posedmé

26. 4. 2009

... tentokrát jako Záchranářskou akademii

Už se stalo tradicí, že v dubnu každého roku dají "hlavy dohromady" 1. domov mládeže a "HANDICAP" Zlín, aby připravily šest netradičních disciplín, a aby k nim pozvaly jak některé zlínské pomáhající organizace, tak zejména středoškoláky.

Během happeningového odpoledne 23.4.2009 v hale na "Bartošce" opět padaly hranice. Šestnáct tříčlenných družstev se sešlo, aby zjistilo na vlastní kůži, jak nelehké to je, žít na ortopedickém vozíku.

Zinscenovaná dopravní nehoda před našimi zraky a bleskurychlý zákrok všech složek záchranného integrovaného systému navodily tu nejlepší atmosféru před slibovanou Záchranářskou akademií.

Nebylo vůbec lehké všemožně převážet a pak rozvinout hasičskou hadici (samozřejmě z vozíku), pak si vyzkoušet první pomoc a přenos raněného na nosítkách (místo obvazu byl k dispozici jen toaletní papír), vybavit patřičně lékárničku (se zavázanýma očima), trefit se správně "do cíle" velkou injekční stříkačkou, ovládat velké auto před zraky policie při jízdě zručnosti mezi kužely... Ale všichni se nakonec se všemi nástrahami poprali statečně. Dobu mezi disciplínami vyplňovala vystoupení sličných tanečnic nebo borců při bojových uměních. O dobrou náladu se starali maskoti akce, aprílkrosoví ptáci Emani, a dobrou hudbou DJ Indža.

I když o výsledky zdaleka nešlo, jsme rádi, že můžeme konstatovat, že (už posedmé) zvítězilo družstvo "HANDICAP" Zlín, tentokrát s podnázvem Truckeři ve složení Jiřina Hladíková, Josef Dolský a jejich táta Ivan Hladík. Děkujeme za vzornou reprezentaci.

Snad si to odpoledne všichni náležitě užili a potěšily je nejen medaile a odměny na závěr!

Pozvánka - ZDE

 

Zvětšit