Na?e projekty

 

Facebook
Dobroděj je ...


Co je, proč a kde... Dobroděj
   
Handicap Zlín | 8.1.2021 | ... Dobroděj je ...


Chystáte se na jarní úklid? Je Vám líto věcí, které by ještě mohly sloužit dál? Dobročinný obchod DOBRODĚJ a klienti Handicapu Zlín budou moc rádi, když je přinesete do 42. budovy ve Svitu...Facebook profil - ZDE.

Dobroděj najdete i na AUKRO.cz - zde je jeho profil.

Plakát Dobroděje ke stažení - ZDE.

PROČ: Financování neziskovek je rok od roku složitější. Není snadné obhajovat stále dokola u poskytovatelů dotací a sponzorů objem na provoz ve výši 6 milionů Kč. I když bychom se nejraději starali jen o samotné služby, nezbývá nám než přitom také hledat alternativní cesty samofinancování. Doposud jimi byly sbírkové akce, projekt dárcovských DMS zpráv nebo pořádání benefičních koncertů. Nyní rozšiřujeme toto úsilí o další způsob – vedením 1. zlínského dobročinnému obchodu.

JAK TO FUNGUJE: Po vzoru zahraničních „charity shops“ provozujeme obchod, do kterého jedni ´dobrodějové´ přinesou pro ně už nepotřebné věci a jiní ´dobrodějové´ si je zde za příznivé ceny koupí. Po uhrazení nájmu, energií a ostatních provozních nákladů je z výtěžku obchodu dotována vlastní obecně prospěšná činnost organizace, tedy sociální služby osobní asistence, dopravní služba a akce klubů dětí a mládeže.

KDE: V přízemí 42. budovy továrního areálu ve Zlíně (budova vedle České pošty) - přímo před vchodem je k dispozici parkovací místo.

KDY: Ve všední dny v době 10,15 – 16,50 h. (v pátek do 16,00 h.). Příjem věcí je možný zde (zatím kdykoli v otevírací dobu) nebo v kanceláři Handicapu Zlín v době 9,00 - 16,00 h.

CO: Uvítáme věci funkční a čisté – oblečení, zánovní i nové boty, kabelky, nevšední módní doplňky, bižuterii a šperky, drobnou elektroniku, zajímavé knihy a časopisy, originální CD, DVD, gramodesky, pěkné hračky, sportovní potřeby, dárkové předměty, obrazy, starožitnosti, sklo, keramiku i drobnosti, které potěší oko i mysl…Zkrátka všechno co je hezké, funkční a prodejné!!!

K ČEMU:
- odlehčíte doma skříním a sklepům
- levně nakoupíte nebo si přijdete na „zajímavé kousky“
- podpoříte klienty a členy spolku HANDICAP Zlín
- v tomto „recykl obchodě“ přispíváte k tomu, že se věci hned nevyhazují, ale najdou své nové majitele a vrací se „zpátky do života“

JAK MŮŽETE POMOCI:
- přinesením věcí do obchodu nebo jejich zakoupením (osoba, firma…)
- dobrovolnickou prací (přímo v obchodě nebo při akcích)
- zorganizováním sběrného dne věcí u Vás ve městě / škole / domě / pracovišti
- sdílením informací o obchodě a jeho akcích (e-mail, FB apod.)
- vyvěšováním (roznášením) propagačních tiskovin
- finančním partnerstvím


KONTAKT: dobrodej@handicap.cz, m.: 736749240, www.handicap.cz

UDĚLEJTE (SI) RADOST!
DĚKUJEME VŠEM DOBRODĚJŮM!

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Přečteno: 2713x (naposledy 28.11.2022 v 08:26) | Číst článek

Počet článků v této kategorii: 1
Celkový počet článků: 856

Handicap Zlín, z.s. © 2004 - 2022 | www.handicap.cz | handicap(a)handicap.cz
Pedstavujeme se Vm
Nai partnei 2021
Nai partnei 2020 Standardy kvality na vbornou!